WAKACYJNE SZKOLENIA NAUCZYCIELI SP1

Pani Ewa Ziętek i koordynatorka projektu – Bogumiła Michalewska wzięły w lipcu udział w tygodniowych szkoleniach organizowanych w Bradze. Obie nauczycielki dowiedziały się jak wykorzystywać metody coachingowe oraz nowoczesne narzędzia technologii internetowo-komunikacyjnej w pracy z uczniami.
Szkolenia prowadzili trenerzy z firmy BragaMob, która poza kursami dla nauczycieli o różnej tematyce  organizuje również praktyki dla uczniów szkół technicznych. – Nasze szkolenia odbywały się w środku lata i w środku IV fali pandemii w Portugalii. Wszyscy Portugalczycy bardzo doświadczeni przez pandemię przestrzegali zasad nałożonych przez rząd a same szkolenia odbywały się w reżimie sanitarnym – podsumowuje pobyt pani Bogumiła Michalewska.

Kursy były prowadzone na wysokim poziomie merytorycznym, obie nauczycieli otrzymały sporą dawkę wiedzy i narzędzi, które z pewnością wykorzystają w swojej pracy (nie tylko zdalnej) w najbliższych miesiącach.
Organizatorzy zadbali także o bogaty program kulturowy. – Po zajęciach mieliśmy okazję odwiedzić – poza samą Bragą – okoliczne miejscowości, park narodowy Geres a po zakończeniu kursu także Porto. – wspomina pani Ewa Ziętek.
Oba szkolenia odbywały się w ramach projektu Rozwój nauczyciela warunkiem rozwoju ucznia finansowanego  ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.