CERTYFIKATY

CERTYFIKAT – SZKOŁA Z PASJĄ DO MATEMATYKI

CERTYFIKAT DLA SP1 RYBNIK

CERTYFIKAT
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku zdobyła tytuł w Ogólnopolskim Konkursie „Teatr szkolny – edukacja kulturalna młodego człowieka” zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.

CERTYFIKAT dla SP1 w RYBNIKU

Bezpieczna Szkoła
Uzyskaliśmy tytuł Bezpiecznej Szkoły oraz członkowstwo Ogólnopolskiego Klubu Bezpieczeństwa!
BEZPIECZNA SZKOŁA

Szkoła Promująca Zdrowie

1. Pomaga członkom społeczności szkolnej zrozumieć i zaakceptować koncepcję szkoły promującej zdrowie.
2.Umożliwia skuteczne i ciągłe działania w zakresie promocji zdrowia.
3. Prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników i dąży do zwiększenia jej skuteczności.
4. Tworzy klimat społeczny sprzyjający:
- zdrowiu i rozwojowi uczniów i pracowników,
- osiąganiu przez wszystkich sukcesów i wspierający ich poczucie własnej wartości,
- uczestnictwu, partnerstwu i współdziałaniu członków społeczności szkolnej, rodziców
  i osób ze społeczności lokalnej.
5. Tworzy środowisko fizyczne sprzyjające zdrowiu, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu uczniów i pracowników.

CERTYFIKAT
Szkoła Odkrywców Talentów
W akcji zainaugurowanej przez Ministra Edukacji Narodowej Szkoła Podstawowa nr 1 jako  pierwsza w Rybniku w dniu 21.03.2011 r. odsłoniła tablicę "Szkoły Odkrywców Talentów" i w ten sposób znalazła się na ogólnopolskiej mapie szkół, zaangażowanych we wspieranie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Szkoła Promująca Zdrowie

W kwietniu 2004 na rece dyrektora Zdzislawa Plisza przedstawiciele Regionalnego Osrodka Metodyczno - Edukacyjnego "Metis" w Katowicach przekazali Certyfikat Slaskiej Sieci Szkól Promujacych Zdrowie. Nasza szkola jest pierwsza rybnicka szkola, która takowy certyfikat otrzymala. Zostal on zatwierdzony przez Kuratora Slaskiego, wojewódzkiego koordynatora SzPZ oraz wladze wojewódzkie. Zgodnie z zalozeniami Europejskiej Sieci Szkól Promujacych Zdrowie (SzPZ), nadrzednym celem szkoly jest propagowanie zdrowego stylu zycia wsród jej uczniów i pracowników, a takze promowanie tej idei na zewnatrz. Nie ma recepty na uzyskanie tytulu Szkoly Promujacej Zdrowie.  Nasza szkola zapoczatkowala w Rybniku idee klas integracyjnych, ukierunkowanych na indywidualne potrzeby dzieci, z poszanowaniem ich odmiennosci. Projekt przyczynil sie do podjecia wielu inicjatyw: powstaly kola zainteresowan, zaczela dzialac Spóldzielnia Uczniowska "Macius I" i sklepik uczniowski, odbyly sie konkursy oraz szkolenia dotyczace bezpieczenstwa oraz higieny zdrowego stylu zycia i radzenia sobie ze stresem. Podczas realizacji projektu wykorzystano metody aktywizujace oraz potencjal tkwiacy w uczniach.

Szkola z Klasa

Od 1 pazdziernika 2004 roku oficjalnie nasza szkola jest "SZKOLA Z KLASA". Dyrektor szkoly mgr Zdzislaw Plisz i autorka wyróznionego trzema gwiazdkami sprawozdania mgr Mariola Reclik uczestniczyli 12 pazdziernika 2004 w uroczystym podsumowaniu akcji w Palacu Prezydenckim, na którym z rak pana Prezydenta Aleksandra Kwasniewskiego odebrali Certyfikat "Szkoly z Klasa"

certyfikat 2

Szkola, w której ucza Nauczyciele z Klasa