Logo szkoly

Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1
im. Janusza Korczaka w Rybniku

44-200 Rybnik, ul. B. Chrobrego 29, tel/fax 32 4222587
e-mail: jedryb@poczta.onet.pl

GODŁO

biuletyn informacji publicznej
O szkole
Uczniowie
Rodzice
Nauczyciele
Stołówka
Galeria
WYCIECZKI - ROK SZKOLNY 2015/2016
   
4A I 6B NA SZLAKU PIASTOWSKIM W WIELKOPOLSKCE

Od 30 maja do 1 czerwca klasy 4a i 6b podróżowały po Wielkopolsce „Szlakiem Piastowskim”. Uczniowie odwiedzili Poznań z jego pięknymi zabytkami, rezerwat archeologiczny w Biskupinie, prawdopodobne miejsce chrztu Polski na Ostrowie Lednickim oraz pierwszą stolicę Polski – Gniezno. Nocowali zaś nad malowniczym Jeziorem Weneckim w Wenecji. Podróżowali kolejką wąskotorową, szukali skarbu i bardzo dobrze się bawili. Nad wszystkim czuwały sprawdzone w wycieczkowych bojach panie Bogusia Bąkowska, Marylka Musioł, Mariola Reclik i Gabrysia Szweda.

6b i 4a 4a i 6b
Pełna galeria po kliknięciu w link
WYCIECZKA KLASY 2B I 2C DO PARKU JURAJSKIEGO W KRASIEJOWIE

W poniedziałek  20 czerwca klasy 2b i 2c pojechały na wycieczkę do Krasiejowa. W Parku Jurajskim poznaliśmy różne gatunki dinozaurów, a w Oceanarium podziwialiśmy prehistorycznych mieszkańców mórz i oceanów. Odwiedziliśmy również Centrum Nauki i Ewolucji człowieka. To był pełen wrażeń dzień, który na długo zapamiętamy!

2b i 2c 2a i 2b
Pełna galeria po kliknięciu w link

WYCIECZKA KLASY 4B DO RUD

Na majówkę (6.05.2016r.) do Rud pojechała klasa 4b, aby nacieszyć się urokliwym miejscem zabaw w ,,Stacyjkowie". Przejazd kolejką wąskotorową wraz ze świętowaniem urodzin Kamila, ciekawa lekcja historii na temat średniowiecznych zwyczajów, zabawa nad ziemią w mini parku linowym dla dzieci, pyszne grillowane kiełbaski, a na koniec spacer do prawdziwego cysterskiego zamku w otoczeniu przepięknego parku, w którym rosną wiekowe drzewa-pomniki przyrody. Te niecodzienne atrakcje pobudzały nie tylko wyobraźnię uczestników, ale również  sprzyjały umacnianiu wzajemnych przyjaźni w klasie.

4b Dzień Dziecka
Pełna galeria po kliknięciu w link
DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 5C i 6C
Uczniowie Klasy 5c i 6c obchodzili Dzień Dziecka bawiąc się w kręgielni. Następnie po zjedzeniu pysznych lodów udali się na ciekawy Festiwal Ekologiczny.
Dzień Dziecka Dzień Dziecka
Pełna galeria po kliknięciu w link
DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 4B
Dzień Dziecka klasa IV b świętowała nad wodą. Wesoły „Piknik pod chmurką” był wyjątkowo udany. Nie zabrakło pięknej pogody, świetnej zabawy,...i lodów.
Klasa 4b
4b
Pełna galeria po kliknięciu w link

KLASY 5A, 6C I 6A NA WYCIECZCE W WARSZAWIE (16.05-18.05)

W dniach 16-18 maja odbyła się długo wyczekiwana przez  wszystkich wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 5a, 6c i 6a pod opieką pań: Rożek, Paduszek, Łuc, Bujoczek i Łapeta. Pogoda nie była rewelacyjna, ale za to harmonogram zwiedzania imponujący. W pierwszym dniu uczestnicy wycieczki zobaczyli na własne oczy Stadion Narodowy, główne aleje miasta, Pałac Kultury i Nauki oraz odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Mieli również okazję podróżowania warszawską linią metra.  Wieczorem, zostali zakwaterowani w samym centrum stolicy, hotelu Aramis, gdzie zjedli pyszną obiadokolację. Następnego dnia, tuż po śniadaniu uczniowie wyruszyli zwiedzać Sejm Rzeczypospolitej, do którego zaprosił ich pan poseł Marek Krząkała. Wszyscy byli bardzo zainteresowani pracą tej instytucji i w skupieniu słuchali słów pani przewodnik. Wielu uczniów wykazało się tam również sporą wiedzą historyczną. Kolejnym punktem zwiedzania był gmach Telewizji Polskiej. Pan przewodnik oprowadzał wycieczkę po korytarzami podając wiele ciekawych informacji. Uczniowie mieli możliwość zajrzeć do studiów  telewizyjnych, 
w których nagrywane są bardzo popularne programy , m.in.: Śpiewające fortepiany, Domisie, Pytanie na śniadanie czy Świat się kręci. Na koniec zapoznali się z historią telewizji odwiedzając małe muzeum, w którym zgromadzono archiwalne sprzęty. Następnie odbył się spacer w Ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej usytuowanych na jej dachu. Niestety deszcz nie pozwolił na dłuższą przerwę w tym miejscu, ale to nic…. czekała bowiem kolejna wielka atrakcja tego dnia: Centrum Nauki Kopernik. Na przeróżnych wystawach każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniowie eksperymentowali z wodą, polem magnetycznym, światłem, poznali korzenie cywilizacji, brali udział w zajęciach w majsterkowni, odwiedzili Teatr Robotyczny oraz Teatr Wysokich Napięć, zwiedzili również wystawę czasową: Lustra. Mogli zajrzeć też do Planetarium na wystawę: Ziemia. Na zakończenie zjedli wspólny posiłek w bistro Wiem. Trzeci dzień upłynął bardzo szybko. Po śniadaniu i spakowaniu bagaży do autokaru, uczestnicy wycieczki, zwiedzali zabytkową część miasta. Zobaczyli m.in. Belweder, Pomnik Piłsudskiego, Łazienki, Pałac na wodzie, Teatr na Wyspie, pomnik F. Chopina, Pałacyk Myślewicki, Trakt Królewski. W parku mieli okazję obserwować wiewiórki i pawie oraz karmić kaczki. Następnie była okazja zobaczyć siedzibę Prezydenta RP,  Grób Nieznanego Żołnierza, Kolumnę Zygmunta Barbakan i mury obronne. Na Rynku można było podziwiać nie tylko stare kamienice, ale również była okazja do rozmowy, z jednym z dziesięciu w naszym kraju, kataryniarzy. Uczniowie zwiedzili również wnętrze Katedry św. Jana Chrzciciela oraz Zamek Królewski. Ostatnim punktem wycieczki był obiad na Starówce oraz zakup pamiątek. Wieczorem uczniowie, bardzo zmęczeni , ale i zadowoleni zakończyli wycieczkę pod naszą szkołą. Z pewnością na długo pozostanie ona w ich pamięci. Wspólne zwiedzanie, nauka, ale też zabawa i wiele więcej.

Rozliczenie

Preliminarz wycieczki - uzupełniono w dniu 2.06

Warszawa Warszawa
Pełna galeria po kliknięciu w link

UCZNIOWIE KLASY 3 A ZWIEDZILI ZAMEK PIASTOWSKI W RACIBORZU

20. kwietnia 2016 r. uczniowie klasy 3 a wraz z wychowawczynią Aleksandrą Wojtas-Plisz oraz paniami Izabelą Łapetą i Eweliną Kudełko wybrali się na Zamek Piastowski w Raciborzu. Zwiedzanie wnętrza zamku były bardzo ciekawe i zajmujące, uczniowie zapoznali się z przygotowanymi ekspozycjami. Wielką frajdę sprawiło wszystkim ubieranie strojów rycerskich.  Wycieczka ta była dla wszystkich bardzo pouczająca. Uczestnicy zwiedzili  dworzec kolejowy, dworzec autobusowy, porozmawiali o ich znaczeniu. Dla wielu wielką atrakcją była pierwsza  w życiu podróż pociągiem. Dzień był pełen wrażeń i na długo zapadnie w pamięci wszystkich dzieci.

3a 3a
Pełna galeria po kliknięciu w link

KLASY: 6c, 6b, 6a NA WYCIECZCE W PLANETARIUM I OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNYM IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W CHORZOWIE

Dania 10 lutego uczniowie klas szóstych zwiedzili Planetarium Śląskie. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w ciekawej lekcji w chorzowskiej stacji klimatologicznej. Następnie w trakcie wizyty w obserwatorium astronomicznym uczniowie mogli poznać budowę i zasadę działania teleskopu, lunety oraz sposoby wykonywania obserwacji astronomicznych. Kolejną atrakcją były dwu-lekcyjne zajęcia dydaktyczne w sali planetarium p.t. "A jednak się kręci..." To była bardzo ciekawa i  pouczająca wycieczka.

6a, 6b, 6c
6a, 6b, 6c
Pełna galeria po kliknięciu w link

KLASA 2a - KULIG - WISŁA CZARNE

Chociaż w naszym mieście śniegu brak, to jednak w górach można miło spędzić czas.
W środę 27 stycznia całą klasą pojechaliśmy na kulig do Wisły Czarne. Sanie zaprzężone przez koniki pociągnęły nas górskim szlakiem. Mogliśmy podziwiać zimowe krajobrazy. Dotarliśmy do koliby, gdzie powitała nas gospodyni i zaprosiła na pieczenie kiełbaski i ciepłą herbatkę. Niesamowitą frajdę przeżyliśmy zjeżdżając z góry na sankach. Zmęczeni, przemoczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

2a Kulig
3a Wieliczka
Pełna galeria po kliknięciu w link
KLASA IIIa NA WYCIECZCE W WIELICZCE

13. 01. Uczniowie klasy III a z wychowawczynią Aleksandrą Wojtas-Plisz i paniami Izabelą Łapetą i Eweliną Kudełko udali się na wycieczę do  Kopalni Soli w Wieliczce. Tam spacerując podziemnymi korytarzami uczestnicy podziwiali komory, kaplice, podziemne jezioro oraz rekonstrukcję starych urządzeń służących do wydobywania soli. Na uczestnikach największe wrażenie wywarła Kaplica Św. Kingi z żyrandolami z solnych kryształów i rzeźbami wykonanymi przez górników w soli. To była bardzo ciekawa i  pouczająca wycieczka.

3a
3a Wieliczka
Pełna galeria po kliknięciu w link

WYCIECZKA KLASY 4b DO ZABYTKOWEJ KOPALNI SREBRA W TARNOWSKICH GÓRACH

4b
4b
4b
4b
4b
4b
   

WYCIECZKA KLASY 2c i 4b

We wtorek 8 grudnia klasy 2c i 4b były na wycieczce w Tarnowskich Górach. Był to dzień wielkich wrażeń. Najpierw udaliśmy się do Sztolni Czarnego Pstrąga,  gdzie po zejściu 40 metrów w głąb ziemi przepłynęliśmy łodziami zalany wodą podziemny szyb.
Następnie pojechaliśmy do zabytkowej kopalni srebra. Najpierw dowiedzieliśmy się o historii wydobywania tego cennego kruszcu, następnie zjechaliśmy na dół, aby w towarzystwie przewodnika przejść podziemnymi korytarzami - takimi jakimi kiedyś chodzili górnicy. Wielką niespodzianką dla nas było spotkanie Skarbnika, który wręczył nam paczuszki z podarunkami.   Długo zapamiętamy ten pełen emocji dzień!

2c
2c
2c
2c
2c
2c
   
KLASA 3 a SPĘDZA NOC Z DUCHAMI W OGRODZIEŃSKIM ZAMKU

17 listopada klasa 3 a z wychowawczynią Aleksandrą Wojtas-Plisz i paniami Agnieszką Kolarczyk i Agnieszką Waliczek wyjechała na dwudniową wycieczkę do Ogrodzieńca.
Na miejscu byliśmy ok. godz. 16.00. W pensjonacie „Pod Lilijką” czekały na nas przytulne pokoje. Jednak nie mogliśmy w nich spędzić za dużo czasu, ponieważ gdy tylko zapadł zmrok ruszyliśmy do zamku.  Na dziedzińcu paliło się ognisko. Ogrzaliśmy sobie ręce nad ogniem, upiekliśmy kiełbasę. Smakowała jak nigdy… Po godzinie przyszedł po nas przewodnik i zabrał nas na wycieczkę po zamku. Atmosfera była tajemnicza, wszędzie panowała ciemność. Ruiny ogrodzieńskiego zamku trochę nas straszyły. Apogeum emocji przypadło na moment, kiedy odwiedziły nas legendarne duchy wałęsające się po lochach i ruinach. Pisku było co niemiara. Po wielkich emocjach przyszedł czas na kolację i zabawę przy muzyce – czyli dyskotekę.
Drugi dzień minął nam pod hasłem nauki i zabawy. Byliśmy w parku eksperymentów, placu zabaw i parku miniatur. Oglądaliśmy zamki, które spotkać można na Szlaku Orlich Gniazd.
Wycieczka była bardzo ciekawa i ekscytująca. Nie zapomnimy jej przez bardzo długi czas.

3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
   
KLASA 2a - NA WYCIECZCE W WIELICZCE I KRAKOWIE
Dnia 21 października klasa 2a wraz z wychowawczynią Barbarą Gawliczek- Krząkała i opiekunami Ewą Kopel, Marią Musioł wyjechała na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. Dzieci zwiedzały kopalnię soli w Wieliczce, zapoznały się z jej historią, pracą górników. Mogły też skosztować soli :=)
Następnym punktem programu był Kraków. Spacerując po krakowskim rynku uczniowie zobaczyli Sukiennice, kościół Mariacki. Wysłuchali też hejnału z wieży.  Mogli również zakupić pamiątki.
Dzieciom wycieczka bardzo się podobała, dostarczyła im wielu nowych wiadomości i wrażeń.
2a
2a
2a
2a
2a
2a
   

KLASA 2c - NA WYCIECZCE W USTRONIU

We wtorek, 6 października uczniowie klasy 2c byli na wycieczce w Ustroniu.
Szliśmy górskim szlakiem, który zaprowadził nas na szczyt Równicy. Podczas wędrówki podziwialiśmy piękne, jesienne krajobrazy Beskidu Śląskiego. Uwieńczeniem dnia były zabawy w Parku Rozrywki - super bawiliśmy się na torze saneczkowym oraz w kinie 7d.
Na koniec kupiliśmy pamiątki i zadowoleni wróciliśmy do domu. Wycieczka była bardzo udana!

2c
2c
2c
2c
2c
2c
   

Klasa 2 c - Dzień Chłopca w Figloraju

W Dniu Chłopca dzieci z klasy 2c udały się do Figloraju. Panowie byli uszczęśliwieni z otrzymania takiego prezentu.  Odśpiewane przez dziewczynki "Sto lat" było dopełnieniem tego szczególnego dnia. Dwie godziny wspólnych zabaw minęły bardzo szybko. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu tam wrócimy!

2c
2c
2c
2c

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Archiwum - Wycieczki - rok szkolny 2014/2015
- Archiwum - Wycieczki - rok szkolny 2013/2014
- Archiwum - Wycieczki - rok szkolny 2012/2013
- Archiwum - Wycieczki - rok szkolny 2011/2012

- Archiwum - Wycieczki - rok szkolny 2010/2011
- Archiwum - Wycieczki - rok szkolny 2009/2010
- Archiwum - Wycieczki - rok szkolny 2008/2009

Z życia szkoły
Comenius
Projekty
Gazetka szkolna
Sklepik szkolny
Galeria
 
MOGĘ JA, MOŻESZ TY – MOŻEMY MY
 
SZKOŁA DOBRYCH POMYSŁÓW
Równy Start w Przyszło?ć
KAPITAŁ LUDZKI
PORTAL MIASTA RYBNIK
Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku