Logo szkoly

Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1
im. Janusza Korczaka w Rybniku

44-200 Rybnik, ul. B. Chrobrego 29, tel/fax 32 4222587
e-mail: jedryb@poczta.onet.pl

GODŁO

biuletyn informacji publicznej
O szkole
Uczniowie
Rodzice
Nauczyciele
Stołówka
Z życia szkoły
KONKURSY - ROK SZKOLNY 2015 / 2016
Turniej

Uczniowie: Maciej Piasecki, Martyna Sobik i Bartosz Toś zajęli III miejsce w Turnieju Komunikacyjno - Zdrowotnym dla klas V Szkoły Podstawowej „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Gratulujemy.

/22 czerwca 2016 r./

Maciej Piasecki zajął III miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie „Święty Antoni - Patron Rybnika” w kategorii – wiedza. Gratulujemy.

Piasecki

/21 czerwca 2016 r./

Rojczyk

Michalina Rojczyk zajęła III miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie „Święty Antoni - Patron Rybnika” w kategorii – prezentacja multimedialna. Gratulujemy.

/21 czerwca 2016 r./

Hanna Piotrowska zajęła III miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie „Święty Antoni - Patron Rybnika” w kategorii – prezentacja multimedialna. Gratulujemy.

Piotrowska

/21 czerwca 2016 r./

 

Uczennica klasy 3a – Matylda Wajner w duecie z koleżanką z zespołu Przygoda wywalczyła I miejsce w XXI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej. Gratulujemy.

I miejsce

/12 czerwca 2016 r./

Klasa 6b

Drużyna z klasy 6b (Szymon Chronowski, Klaudia Garczarek, Julia Joszko, Bartosz Król, Anna Musielak, Małgorzata Pałka, Aleksandra Szymura, Marta Urbańska) wzięła udział w grze terenowej "Chrońmy nasze wody". Gra została zorganizowana przez Gimnazjum nr 6, a konkurencje odbywały się w lesie na Nowinach. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat roślin, zwierząt zamieszkujących zbiorniki wodne. Musieli także odpowiedzieć na pytania dotyczące oszczędzania wody oraz dokonać badania próbki wody z pobliskiego stawu. Po podliczeniu punktów okazało się, że nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce i została zaproszona do odebrania nagród w czasie szkolnego festynu 25 maja.

Konkurs
Galeria z konkursu po kliknięciu w link

/29 maja 2016 r./

12 maja 2016r. Michaela Litwin (6c) oraz Bartosz Toś (5a), pod opieką p. Łapety, brali udział w IX Międzyszkolnym konkursie o Zdrowiu i Ekologii „Żyj zdrowo, bezpiecznie i ekologicznie”. Konkurs  odbywał się w Zespole szkolno-Przedszkolnym nr 12 w Rybniku. Jego celem było zdrowego, bezpiecznego i ekologicznego stylu życia. Dwuosobowa drużyna, z powodzeniem, zmagała się z bardzo trudnymi zadnieniami z zakresu ekologii, właściwego odżywiania się oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Michaela i Bartek zdobyli
w konkursie III miejsce. GRATULUJEMY SERDECZNIE!!!!

Konkurs
Galeria z konkursu po kliknięciu w link

III miejsce

 

/24 maja 2016 r./

Kasandra Strzelczyk zajęła III miejsce w VII Międzyszkolnym Integracyjnym Konkursie Plastycznym „Jezus Miłosierny”. Gratulujemy.

Kasandra

/19 maja 2016 r./

Wojciech Szwacha

Wojciech Szwacha zajął III miejsce w Pucharze Europy Juniorów i Seniorów Federacji IBF w kategorii „Duo system do lat 10”. Gratulujemy.

/6 maja 2016 r./

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD W KONKURSIE "WODA Z KRANU JEST SUPER-PODAJ DALEJ!"
12 kwietnia 2016r. w siedzibie PWiK Rybnik odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie "Woda z kranu jest super - podaj dalej!". Jak pisaliśmy wcześniej uczennice klasy 6b: Zuzanna Musielak, Małgorzata Pałka i Aleksandra Szymura, zdobyły nagrodę główną - poidełko dla szkoły, w kategorii na najlepszą kampanię szkolną. Dyplom oraz drobne upominki w imieniu zwycięskiego zespołu odebrała Małgorzata Pałka. Serdecznie gratulujemy!!

6b

Małgorzata Pałka/

Konkurs
Galeria z konkursu po kliknięciu w link

/Uzupełniono w dniu 22 kwietnia 2016 r./
/19 kwietnia 2016 r./

FINAŁ VI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZEGO Z
PRZYRODĄ NA TY!

12 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku odbył się finał VI Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego Z przyrodą na ty! Dwie drużyny z naszej szkoły, które zakwalifikowały się do finału dzielnie zmagały się z trudnymi zadaniami z dziedziny fizyki, matematyki, chemii, biologii i geografii. Wywalczyły ósme i dziewiąte miejsce. Gratulujemy!!

Konkurs
Galeria z konkursu po kliknięciu w link

/19 kwietnia 2016 r./

Iga Łapeta uczennica klasy III a przygotowywana przez Aleksandrę Wojtas – Plisz zajęła I miejsce w X Międzyszkolnym Konkursie Pierwszej Pomocy.  Dla swoich kolegów i koleżanek  wygrała pokaz udzielania pierwszej pomocy  który odbędzie się w czerwcu na terenie naszej szkoły. Gratulujemy!!!!

Konkurs
Galeria z konkursu po kliknięciu w link

Iga Łapeta

/18 kwietnia 2016 r./

6a

Natalia Wieczorek zdobyła Wyróżnienie w konkursie „Nieznani bohaterowie II połowy XX wieku” Bóg – Honor – Ojczyzna – Pamięć zorganizowanym przez MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Rybniku.

/4 kwietnia 2016 r./

W dniu 24 marca 2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu dla szkół z okazji Światowego Dnia Wody 2016 pod nazwą "Woda z kranu jest super! Podaj dalej."   Uczennice z klasy 6b: Małgorzata Pałka, Aleksandra Szymura, Anna Musielak wywalczyły swym projektem konkursowym poidełko dla naszej szkoły. Na pracę konkursową składał się szereg działań, akcji, akademia, film, prezentacja PowerPoint, dokument PDF. Gratulujemy sukcesu.

/3 kwietnia 2016 r./

Konkurs
Pełna galeria z konkursu po kliknięciu w link

Hanna Sandecka zdobyła 5 miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Freestyle o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra w kategorii Modern solo 11-E.

3a

/1 kwietnia 2016 r./

3a

Hanna Sandecka zdobyła 2 miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Freestyle o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra w kategorii Jazz dance 11-E.

3a

/1 kwietnia 2016 r./

   
Powiatowy Konkurs Plastyczny w Liceum Plastycznym w Wodzisławiu Śląskim pod patronatem Burmistrza Miasta. „Pejzaż zimowy. Jaki kolor ma śnieg".
Wyróżnienie - Weronika Najduch - nagroda uprawnia do dalszego kształcenia artystycznego w Gimnazjum Plastycznym bez egzaminów wstępnych.

Wyróżnienia Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie – Lilianna Sołtan i Anna Musielak.

Konkurs
Pełna galeria z konkursu po kliknięciu w link

/20 marca 2016 r./

Michaela Litwin zajęła II miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie "Wykreuj historię" w kategorii Fraszka na Jana z Wilanowa.

/12 luty 2016 r./

Antoni Kubis zdobył Wyróżnienie w V Międzyszkolnym Konkursie "Wykreuj historię" w kategorii Fraszka na Jana z Wilanowa.

/12 luty 2016 r./

Hanna Sandecka zajęła I miejsce w kategorii mG Jazz Dance 11-extraliga w Otwartych Mistrzostwach Województwa Śląskiego.

/12 luty 2016 r./

Hanna Sandecka zajęła XIV miejsce 1/2F w kategorii Solo 10-11 E Modern w Otwartych Mistrzostwach Województwa Śląskiego.

/12 luty 2016 r./

Hanna Sandecka zajęła X miejsce 1/2F w kategorii Solo w Otwartych Mistrzostwach Województwa Śląskiego.

/12 luty 2016 r./

Wojciech Szwacha wywalczył 3 miejsce w V Otwartym Pucharze Polski Juniorów w Ju-Jitsu Karate Polskiej federacji Budo w kategorii kata synchroniczne do lat 8.

/4 luty 2016 r./

Wojciech Szwacha wywalczył 1 miejsce w V Otwartym Pucharze Polski Juniorów w Ju-Jitsu Karate Polskiej federacji Budo w kategorii duo system do lat 8.

/4 luty 2016 r./

Wojciech Szwacha wywalczył 2 miejsce w V Otwartym Pucharze Polski Juniorów w Ju-Jitsu Karate Polskiej federacji Budo w kategorii kata do lat 8.

/4 luty 2016 r./

Wojciech Szwacha wywalczył 1 miejsce w V Otwartym Pucharze Polski Juniorów w Ju-Jitsu Karate Polskiej federacji Budo w kategorii kata z bronią do lat 8.

/4 luty 2016 r./

Wojciech Szwacha zajął 1 miejsce w Zawodach Realnej Samoobrony w kategorii chłopcy 6 - 8 lat.

/4 luty 2016 r./

Wojciech Szwacha zajął 2 miejsce w Zawodach Realnej Samoobrony w kategorii chłopcy 6 - 8 lat mix.

/4 luty 2016 r./

Wojciech Szwacha wywalczył 3 miejsce w Zawodach 3rd World Open Championships w kategorii Kata dzieci do lat 10.

/4 luty 2016 r./

Uczennice: Małgorzata Pałka, Aleksandra Szymura, Zuzanna Musielak zajęły II miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie pod hasłem "W kręgu zwyczajów i obrzędów" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13 w Rybniku. Gratulujemy sukcesu.

/2 luty2016 r./

Wojciech Szwacha wywalczył I miejsce w XIX Grand Prix Bierunia o Puchar Burmistrza Miasta w Formach Sztuk Walki w kategorii - synchron kata do lat 10. Gratukujemy.

/2 luty2016 r./

Wojciech Szwacha wywalczył II miejsce w XIX Grand Prix Bierunia o Puchar Burmistrza Miasta w Formach Sztuk Walki w kategorii - chłopcy kata do lat 8. Gratukujemy.

/2 luty2016 r./

Wojciech Szwacha wywalczył II miejsce w XIX Grand Prix Bierunia o Puchar Burmistrza Miasta w Formach Sztuk Walki w kategorii - duo system do lat 10. Gratukujemy.

/2 luty2016 r./

Wojciech Szwacha wywalczył III miejsce w XIX Grand Prix Bierunia o Puchar Burmistrza Miasta w Formach Sztuk Walki w kategorii - chłopcy kata z bronią do lat 8. Gratukujemy.

/2 luty2016 r./

Izabela Paniczek zajęła I miejsce w międzyszkolnym XIII Korespondencyjnym Konkursie Twórczości Religijnej " W stronę Boga. Jan Paweł II". Gratulujemy sukcesu.

Paniczek Izabela

/27 stycznia 2016 r./

Oleś Wiktoria

Wiktoria Oleś zajęła II miejsce w międzyszkolnym XIII Korespondencyjnym Konkursie Twórczości Religijnej " W stronę Boga. Jan Paweł II". Gratulujemy sukcesu.

/27 stycznia 2016 r./

SUKCES MATYLDY WAJNER ORAZ CAŁEJ KLASY IIIa NA FINALE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIOSENKI ŚLĄSKIEJ „KAROLINKA 2015”

2 grudnia uczennica klasy III a Matylda Wajner uczestniczyła w finale Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Śląskiej „Karolinka 2015”. Startowała w konkurencji soliści, gdzie śpiewała piosenkę „Wyleciał mi ze krza”. Na widowni – tak jak każdemu innemu uczestnikowi konkursu, kibicowała jej klasa – klasa 3a z wychowawczynią Aleksandrą Wojtas-Plisz.  Nie tylko Matylda przygotowywała się do konkursu, ale również uczniowie z jej klasy. Zrobili specjalne grzechotki, którymi dopingowali poszczególnych uczestników konkursu. Brali udział w konkurencjach przygotowanych przez organizatorów dla widowni. Musieli się w nich wykazać znajomością kultury śląskiej. Matylda wyśpiewała na scenie I miejsce, a jej klasa 3a również wygrała konkurs dla najlepszego kibica.

3a

/14 grudnia 2015 r./

 

Matylda Wajner

Matylda Wajner z klasy 3a zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Śląskiej "Karolinka 2015". Gratulujemy sukcesu.

/13 grudnia 2015 r./

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2014/2015

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2013/2014

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2012/2013

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2011/2012

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2010/2011

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2009/2010

- Archiwum - Konkursy - rok szkolny 2008/2009

Z życia szkoły
Comenius
Projekty
Gazetka szkolna
Sklepik szkolny
Galeria
 
MOGĘ JA, MOŻESZ TY – MOŻEMY MY
 
SZKOŁA DOBRYCH POMYSŁÓW
Równy Start w Przyszło?ć
KAPITAŁ LUDZKI
PORTAL MIASTA RYBNIK
Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku