Logo szkoly

Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1
im. Janusza Korczaka w Rybniku

44-200 Rybnik, ul. B. Chrobrego 29, tel/fax 32 4222587
e-mail: jedryb@poczta.onet.pl

GODŁO

biuletyn informacji publicznej
O szkole
Uczniowie
Rodzice
Nauczyciele
Stołówka
Galeria
IMPREZY I SPOTKANIA - ROK SZKOLNY 2018 / 2019
   

BIEG PO ZDROWIE

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas IV przystąpili do programu „Bieg po zdrowie”. Program był realizowany przez wychowawców klas, jego koordynatorem w szkole był pedagog szkolny. „Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej, który opracowany został w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Nadrzędnym  jego celem jest zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.
Główne cele programu to:

- opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży

- pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

Program został zrealizowany w postaci 6 lekcji tematycznych. Zajęcia realizowane były za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku uczniów. Podczas cyklu zajęć dzieci m.in. liczyły koszty jakie generuje palenie papierosów, pracowały przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów. Podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Uczniowie byli zachęcani do aktywnego udziału poprzez dyskusje, wymianę doświadczeń, spostrzeżeń czy pomysłów. Dzięki zajęciom uczniowie nauczyli się asertywności w zakresie uzależnień. Z realizacją programu zapoznani  byli również rodzice.

BIEG PO ZDROWIE SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

PRELEKCJA I POGADANKA Z POLICJANTEM

Dnia 13 czerwca 2019 wśród uczniów klas szóstych, została przeprowadzona pogadanka połączona z prelekcją prowadzona, przez zaproszonego przez pedagoga szkolnego, sierżanta sztabowego Łukasza Gadawskiego. Pan Gadawski przeprowadził z uczniami rozmowę odnośnie agresji rówieśniczej, odpowiedzialności karnej osób nieletnich, właściwych zachowań w kontaktach z nieznajomymi i omówił sprawy w zakresie bezpiecznego zachowania podczas nadchodzących wielkimi krokami wakacji 2019.  Poruszył również temat środków uzależniających, w tym dopalaczy oraz ich szkodliwości i zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka. Prelekcja była prowadzona bardzo interesująco. Uczniowie zostali przez prowadzącego wciągnięci w aktywny udział w prowadzonych zajęciach. Wszyscy, zarówno uczniowie, jak i obecni na spotkaniu nauczyciele, byli zadowoleni z udziału w tak interesującej, dobrze poprowadzonej formie przekazu ważnych dla bezpieczeństwa młodych ludzi treści.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

X POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY

11 czerwca nasza szkoła gościła 27 uczestników X Powiatowego Konkursu Historycznego.
Do rywalizacji stanęli młodzi historycy reprezentujących 14 szkół podstawowych z Rybnika, Jejkowic oraz Czerwionki-Leszczyn.
Musieli oni odpowiedzieć na 80 pytań dotyczących historii Polski od czasów legendarnych władców po czasy współczesnych prezydentów. W związku z 100. rocznicą wybuchu I Powstania Śląskiego  pojawiły się pytania związane z tymi wydarzeniami.
Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Wuwer oraz Piotr Mitura, który zajął wysokie 3 miejsce. Zwycięzcą został reprezentant Szkoły Podstawowej nr 4 w Czerwionce-Leszczynach Tomasz Kubica. Organizatorką konkursu była Mariola Reclik.

X POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

DZIEŃ INTEGRACJI
Dzień Integracji SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

Dnia 04 czerwca 2019 roku na zaproszenie pani pedagog Ewy Kopel do uczniów klas VII i VIII przyszła na zajęcia profilaktyczne pani aspirant Angelika Strzebinczyk z Policji.
Pani Aspirant poruszyła bardzo istotne tematy zagrożeń współczesnego świata. Omawiała zabójcze działanie narkotyków i dopalaczy, poinformowała młodzież, jak wiele szkód może wyrządzić agresja i przemoc rówieśnicza. Podjęła kwestie odpowiedzialności karnej osób nieletnich oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa na co dzień i bezpiecznych zachowań w sieci. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z wielkim zainteresowaniem i aktywnością. Spotkania były przeprowadzone bardzo profesjonalnie, z dużą wiedzą. Pani Angelika podzieliła się z uczniami swoim doświadczeniem w pracy policjantki, a treści profilaktyczne i wiedza na temat bezpiecznych zachowań przekazane młodzieży w trakcie spotkania, mamy nadzieję, pozostaną na długo w ich pamięci.

PROFILAKTYKA SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR

Jak zawsze zaskoczyliście nas pomysłowością, umiejętnościami fryzjerskimi i odwagą. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie, a na potwierdzenie publikujemy kilka fotografii.

DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE

Dnia 8 marca 2019 roku na zaproszenie pedagoga szkolnego pani Ewy Kopel panie z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Rybniku przeprowadziły warsztaty psychologiczne w kl. IV c i V b naszej szkoły. Pani psycholog Marzena Skrobarczyk i pani pedagog Patrycja Cieślik poprowadziły zajęcia na temat emocji, tolerancji, radzenia sobie w sytuacji trudnej, kiedy ktoś dokucza. Rozmowy dotyczyły również "nieprzekraczania granic". Uczniowie byli zaangażowani w trakcie zajęć, udzielali trafnych odpowiedzi, dowiedzieli się wielu nowych rzeczy, co mamy nadzieję w przyszłości poskutkuje właściwymi reakcjami w kontaktach rówieśniczych. Zajęcia minęły bardzo szybko i nie było czasu na nudę.

WARSZTATY PSYCHLOGICZNE SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 2B

Ostatni dzień Karnawału uczciliśmy wspaniałym balem.  Przebrani w karnawałowe stroje bawiliśmy się przy dźwiękach skocznej muzyki.  Wspólnym tańcom i zabawom nie było końca. Spędziliśmy razem wspaniały czas, po którym pełni radości wróciliśmy do swoich domów.

BAL 2b SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

UCZNIOWIE KLAS IIA I IIIB TANECZNYM KROKIEM ROZPOCZĘLI FERIE ZIMOWE

W ostatnim dniu przed feriami uczniowie klas IIa i  III b bawili się na  Karnawałowym Balu Przebierańców.  W wspaniałych strojach dzieci tańczyły  rock and rolla, sambę, Makarenę  i świetnie się przy tym bawiły. Nie zabrakło pizzy, słodyczy oraz konkursu tańca, w których bardzo chętnie wszyscy uczestniczyli. Dziewczynki z klasy II a specjalnie na tę okazję przygotowały popis taneczny, a Helenka z III b przebrana za Harrego Pottera - wspaniały popis sztuczek magicznych.
Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Dla nich bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Nasza zabawa była wspaniała! A teraz - FERIE czas zacząć!
BAL SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

DZIEŃ POSTACI FILMOWEJ

W środę samorząd uczniowski zorganizował Dzień Postaci Filmowej. Z radiowęzła płynęła muzyka filmowa, a po korytarzach przechadzały się smerfy (brawa dla czwartoklasistów za przebrania), minionki, pies Pluto, Myszki Miki, Kaczor Donald, Elza, Anna, Olaf, renifer Sven, Alicja z Krainy Czarów, Diabolina, jednorożce, bohaterowie Marvela. W szkolnych zaułkach można było spotkać koty, sowy oraz mieszkańców Gryffindoru, Slytherinu, Ravenclawu, Hufflepuffu. Z pokoju nauczycielskiego wychodziły „facetki” w czerni, pani chirurg, rycerze Jedi, mała Mi, Jack Sparrow. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zabawy i gratulacje dla rodziców za pomysłowe przebrania.
DZIEŃ POSTACI FILMOWEJ SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

RYWALIZACJA NA „RZEŹBY ZE ŚNIEGU”

Dzięki dużym opadom śniegu mogliśmy przeprowadzić w poniedziałek rywalizację na wykonanie „Rzeźby ze śniegu”. Drużyny z klas 5-8 miały za zadanie wykonać rzeźbę, ale nie mógł to być bałwan. Pomysłowość  naszych uczniów jest ogromna, dlatego po godzinie pracy na boisku szkolnym pojawiły się: świnka Peppa, kura z kurczętami, zając, śnieżny królik, niedźwiedź polarny, fokozaur, żółwie, fotel z podnóżkiem ipada, jednorożec, bohater Star Wars.

RYWALIZACJA

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

SPOTKANIE Z PANEM DZIELNICOWYM

Dnia 25 stycznia 2019 roku na zaproszenie pedagoga szkolnego pani Ewy Kopel pan dzielnicowy Maciej Zart  przeprowadził w ramach lekcji wychowawczych pogadanki w klasach IV c i V c. Rozmowa dotyczyła pożądanych zachowań uczniów na terenie szkoły oraz niewłaściwych postępowań uczniów, które mogą być objawami demoralizacji nieletnich. Poruszono sprawę bezpiecznego korzystania ze środków mobilnych i poruszania się w mediach społecznościowych bez obrażania, nękania i bez zamieszczania niewłaściwych treści, w tym zdjęć innych osób. Pan Dzielnicowy przypomniał o szacunku dla nauczyciela i innych dorosłych osób pracujących z dziećmi. Wspomniał również o odpowiedzialności karnej nieletnich. 

SP1 RYBNIK DZIELNICOWY

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

 JASEŁKA I DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE IB

To były dwa niezwykłe dni. We wtorek 15 stycznia w klasie IB odbyło się Noworoczne spotkanie z Rodzicami, na które uczniowie przygotowali przedstawienie JASEŁEK,  a rodzice stroje dla małych aktorów i pyszne ciasto domowej roboty. Dzieci wykazały się grą aktorską na wysokim poziomie, za co otrzymały gromkie brawa. To było miłe i radosne spotkanie. 16 stycznia to kolejny dzień pełen uśmiechów, radości i wzruszeń. W tym dniu odbyła się piękna uroczystość z okazji DNIA BABCI I DZIADKA. Ukochani dziadkowie licznie przybyli do naszej klasy by podziwiać występy swoich wnucząt. Najpierw uczniowie wystąpili z przedstawieniem JASEŁEK, potem wiele radości i humoru przyniósł konkurs, w którym dziadkowie wykazali się różnymi umiejętnościami: wiązaniem kokardy na włosach wnuczki, obieraniem jabłka tak, aby uzyskać jak najdłuższą skórkę z jabłka, a także zwijaniem włóczki w kłębek. Po części artystycznej i konkursie zaproszono Babcie i Dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Naszym miłym gościom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego, a mamom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

JASEŁKA

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

W dniach 8 i 9 stycznia 209 roku uczniowie klas ósmych podczas lekcji wychowawczej uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych dotyczących uzależnień. Zostali poinformowani, jak się ich ustrzec oraz w jak destrukcyjny sposób wpływają one na życie człowieka. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach wykazując się dotychczasową wiedzą na temat szkodliwości czynników uzależniających. Pogadanki prowadził, zaproszony przez pedagoga szkolnego, pan Łukasz Herbuś reprezentujący Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej INTEGRUM  realizujący projekt terapeutyczny ”Brawo My!”.

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

JASEŁKA W KLASIE II C

18 grudnia w klasie II c odbyło się bardzo świąteczne spotkanie opłatkowe z rodzicami, dziadkami i dziećmi. jak wyglądały nasze jasełka i wspólne biesiadowanie? Zobaczcie sami.

JASEŁKA

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

MIKOŁAJKI KLAS I - III

6 grudnia 2018 roku klasy I – III w niecodzienny sposób obchodziły Mikołajki. Dzieci wraz z opiekunami udały się do Teatru Ziemi Rybnickiej, gdzie obejrzały spektakl pt. „Wigilijna noc Piotrusia”. Po pełnym emocji i przedświątecznych wzruszeń przedstawieniu, na scenie pojawił się Mikołaj wraz z Aniołem i Diabłem. Okazało się, że i tu dzieci obdarowane zostaną podarkami. Anioł i Diabeł wywoływali kolejne klasy na scenę, po czym Mikołaj wręczał paczkę – niespodziankę i każde dziecko koniecznie musiał pogłaskać po główce. Zadowolone i szczęśliwe dzieci mogły już wracać do szkoły i cieszyć się dalej dzisiejszym dniem.

MIKOŁAJKI KLAS I-III

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

KAROLINKA

11 grudnia pomimo pluch, deszczu i brzydkiej pogody całą klasą wraz z wychowawczynią wybraliśmy się na konkurs śpiewów śląskich „Karolinka”. Podczas konkursu najmocniej kibicowaliśmy dwóm dziewczynom z naszej klasy, Laurze i Matyldzie, które dzięki wielkiemu talentowi zajęły I miejsce
Jesteśmy bardzo dumni z naszych zdolnych koleżanek. Jesteśmy też dumni z siebie, że nawet brzydka pogoda nie jest w stanie przeszkodzić w realizacji naszych planów.
Autorką relacji jest uczennica klasy VI a Maja Kolarczyk 

KAROLINKA

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

MARATON PISANIA LISTÓW

W naszej szkole po raz drugi pisaliśmy listy wraz z Amnesty International. W tym roku walczymy o prawa dla dziewięciu kobiet z różnych stron świata: Kenii, Ukrainy, Brazylii, Wenezueli, Maroko, Kirgistanu, Indii, Iranu oraz Republiki Południowej Afryki . Każda ma swoje życie, ale poprzez swoje doświadczenia i przeżycia postanowiła pomóc nie tylko sobie, ale i innym. Uczniowie czytając historie tych kobiet, nie do końca wierzyli, że ich historie dzieją się w XXI wieku. Żyjąc swoim życiem nie wiemy co dzieje się w innych krajach i jak życie innych osób może różnić się od naszego życia.
W tym roku do pisali listów zgłosili się uczniowie klas: 6a, 7b, 8b oraz 8c. Nad uczniami czuwały: Marta Zinkowska, Ewa Ziętek oraz Bogumiła Michalewska, organizatorka całej akcji.

MARATON

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Jak co roku samorząd uczniowski przygotował się do podjęcia w murach szkoły Świętego Mikołaja. Aby mu było raźniej członkowie samorządu przybrali stroje anioła, diabłów, elfów i towarzyszyły Mikołajowi w wędrówce po szkole, zaprowadziły do klas, które zaprosiły Świętego do siebie. Były prezenty, ale też węgiel i „oszkrabiny” oraz pomalowanie  twarzy przez diabła. Do zobaczenia za rok (jak będziecie grzeczni).

ORSZAK MIKOŁAJA SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

SPOTKANIE Z PANEM DZIELNICOWYM

Dnia 05 grudnia 2018 roku odbyły się dwie pogadanki dla uczniów naszej szkoły prowadzone przez dzielnicowego Dzielnicy Śródmieście zaproszonego przez  pedagoga szkolnego. Spotkania odbyły się w dwóch turach z uczniami klas I –V pan dzielnicowy rozmawiał na temat zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach oraz na temat radzenia sobie podczas zdarzeń zagrażających zdrowiu lub życiu. Z uczniami klas VI – VIII dodatkowo rozmawiał o tym, jakie zachowania świadczą o demoralizacji oraz poinformował uczniów o konsekwencjach zachowań uznanych za demoralizujące.  

SP1 RYBNIK SPOKANIE Z DZIELNICOWYM

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

DZIEŃ KREDKI

22 listopada obchodziliśmy  DZIEŃ KREDKI.  Z tej okazji samorząd uczniowski (organizator zabawy)przydzielił każdej  klasie  kolor lub wzór. Były kwiaty, paski, kratka, kolorowe skarpetki, koszulki z napisami, zwierzętami oraz z postaciami z bajek i kreskówek. Efekty możemy podziwiać na zdjęciach. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się zabawy.

DZIEŃ KREDKI

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

SPOTKANIE W RAMACH 6 TYGODNIA KONSTYTUCYJNEGO

19 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach 6 Tygodnia Konstytucyjnego. W ramach akcji odbywają się prowadzone przez prawników – praktyków lekcje o roli Konstytucji i konsekwencjach prawnych członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Wszystko po to, żeby pokazywać jak bardzo Konstytucja wpływa na codzienne sprawy każdego z nas.  Uczniowie klas ósmych porozmawiali o konstytucji z Panią Bogusławą Kopka-Sinicki, która cierpliwie odpowiada na stawiane jej pytania. 
Patronat Honorowy nad Tygodniem Konstytucyjnym objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar. Organizatorem Tygodnia Konstytucyjnego jest - założone przez grupę prawników - Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

MOJA KONSTYTUCJA

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

04 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt w naszej szkole. Z tej okazji każdą klasę odwiedziła Suzi wraz ze swoją Panią oraz reprezentantami samorządu uczniowskiego.

SUZI

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

ZAJĘCIA Z ZAKRESU PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ I CZYNÓW WSKAZUJĄCYCH NA DEMORALIZACJĘ DLA UCZNIÓW KLAS VII

Dnia 25 października 2018 odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień i czynów wskazujących na demoralizację dla uczniów klas VII naszej szkoły. Zostały one przeprowadzone przez przedstawicieli Policji, specjalistów w tym zakresie. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest uzależnienie, od czego można się uzależnić, co to jest demoralizacja i jakie są jej objawy. Poznali zasady odpowiedzialności karnej młodzieży, podstawy prawne i przepisy regulujące odpowiedzialność karną, sposoby karania osób dorosłych i małoletnich za nieprzestrzeganie prawa, zapoznali się z listą najczęściej popełnianych przestępstw na terenie szkół ściganych z urzędu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w prowadzonych zajęciach. Na zakończenie zajęć wypełnili anonimową ankietę dotyczącą ich kontaktu ze środkami uzależniającymi oraz odpowiedzieli na pytania dotyczące prowadzonych zajęć.

PROFILAKTYKA

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH Z PANEM POLICJANTEM

Dnia 23 października 2018 odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych naszej szkoły z panem policjantem, którego zaprosiła pani  pedagog Ewa Kopel. Uczniowie byli dobrze przygotowani do spotkania z panem policjantem. Bezbłędnie odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiedzieli kiedy i gdzie mogą przechodzić przez ulicę oraz kiedy im tego robić nie wolno. Pan Dzielnicowy przypomniał dzieciom, jak powinny zachowywać się, kiedy zaczepia ich dorosły nieznajomy i u kogo mają szukać pomocy w sytuacji, która ich niepokoi. Jeden z uczniów miał okazję sprawdzić, że nie łatwo jest wydostać się z policyjnych kajdanków. Potrzebny był do tego kluczyk, dzięki któremu uczeń został wyswobodzony przez policjanta.  W trakcie pogadanki  uczniowie pochwalili się również dobrą znajomością numerów alarmowych. Na zakończenie czekała ich niespodzianka. Pan Dzielnicowy wręczył im odblaskowe opaski na rękę, żeby byli lepiej widoczni na drodze. Zrobili sobie również wspólne zdjęcia z policjantem.

SPOTKANIE Z POLICJĄ

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

JEDYNKA KODUJE/PROGRAMUJE W RAMACH CODE WEEK 2018

W dniach 9.10 – 13.10 uczniowie klas: 3a, 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 5c, 6a, 6b, 7b, 7c  - 224 osób aktywnie i kreatywnie uczestniczą w światowym tygodniu kodowania. Wszyscy uczniowie, w zależności od wieku i umiejętności przez godzinę doskonalili umiejętność programowania w języku Scratch, kodowania na platformie code.org oraz pisania programów w języku Java Script.
Uczniowie klas młodszych kodowali blokowo z Anną i Elsą, Moną oraz Angry Birds na platformie Code.org. Ci nieco starsi wprawiali duszki w ruch tak, by płynnie zmieniały kostiumy, poruszały się miarowo w ramach sceny i podejmowały różne formy komunikacji z użytkownikiem. Następnym etapem działania było oprogramowanie gry „Wyścigi” z w pełni funkcjonalną punktacją. Uczniowie klas starszych ćwiczyli umiejętność tworzenia skryptów w języku Java Script oraz pisania programów w języku C++. Uczestnicy pracując indywidualnie i grupowo ćwiczyli umiejętność wykorzystywania wspólnego potencjału, dzielenia się zadaniami, brania odpowiedzialności za pracę własną i zespołu.
Uczestnicy Event’u wspólnie stwierdzili, że nauka pisania programów to świetna zabawa i gimnastyka dla mózgu pozwalająca wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

https://codeweek.eu/view/178671/jedynka-kodujeprogramuje-w-ramach-code-week

CODE WEEK 2018

CODE WEEK 2018

Pełna galeria po kliknięciu w link

OBCHODY VIII ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA

28. 09 .2018 r. o  godz. 8.00 rano Dyrektor Szkoły otworzył obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole. Tego dnia młodsi uczyli starszych tabliczki mnożenia. Każda chętna osoba mogła przystąpić do egzaminu z jej znajomości i uzyskać tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wcześniej wyłonieni Egzaminatorzy: Wiktoria Krempa, Nogalski Kacper, Kapica Mateusz, Orzeł Błażej i Szymanik Dawid przepytali ponad 250 swoich koleżanek i kolegów. 80 % z nich prawidłowo rozwiązało swoje zadania i otrzymało odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas IIa, III a i IIIb w Patrolach egzaminacyjnych wyruszyli do znanych osobistości, aby sprawdzić ich znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie klasy III a odwiedzili Posła na Sejm RP pana Marka Krząkałę, który poradził sobie z wylosowanym zestawem działań. Równie dobrze poszło Prezydentowi Miasta Rybnika panu Piotrowi Kuczerze i jego zastępcy Wojciechowi  Świerkoszowi. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że obaj panowie byli egzaminowani przez ucznia klasy II Janka Zdziebczoka, który biegle opanował tabliczkę mnożenia.  Uczniowie klasy III b odwiedzili z Patrolem pana Starostę Damiana Mrowca, pierwszego  Zastępcę  Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku nadkom. Wiesława Dryję, Radnego Rady Miasta Rybnika Łukasza Dwornika i panią Anna Skowronek. Wszystkie osoby sprostały zadaniom i otrzymały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Impreza była bardzo udana i już dzisiaj nie możemy się doczekać jej kolejnej edycji. Do zobaczenia za rok!

LICENCJA

OBCHODY DNIA TABLICZKI MNOŻENIA

Pełna galeria po kliknięciu w link

DZIEŃ CHŁOPCA W 5A

Najpierw emocje przy próbach zdobycia tytułu Mistrza tabliczki mnożenia, później wyjście do kina na  film pt: „Zegar czarnoksiężnika”  a następnie spacer po pięknym, słonecznym Rybniku,  i małe co nie co w Maku J

DZIEŃ CHŁOPCA DZIEŃ CHŁOPCA
Pełna galeria po kliknięciu w link

JESIEŃ

24 września przywitaliśmy w naszej szkole Jesień. Dziękujemy tym, którzy przyłączyli się do zabawy samorządu uczniowskiego i przedstawiamy zdjęcia tych, którzy przybrali jesienne kolory. Imprezy i spotkania.

JESIEŃ SP1 RYBNIK JESIEŃ W SP1 RYBNIK
Pełna galeria po kliknięciu w link

SPOTKANIE Z AKTORAMI SERIALU DIAGNOZA - „CIĘŻKA PRACA SIĘ OPŁACA”

Dzięki „Ciężkiej pracy”, chwilom radości, śmiechu  i wspólnej zabawy już nie raz i nie dwaJ podczas spotkań naszego kółka teatralno – kabaretowego udało nam się stworzyć ciekawe, śmieszne, a czasem i wzruszające skecze oraz przedstawienia.
13 września 2018roku,  niczego nie spodziewając się zostaliśmy docenieni  i nagrodzeni. Zaproszono nas spotkanie z aktorami serialu „DIAGNOZA”! :) Podczas spotkania  dowiedzieliśmy się o ciekawych momentach pracy na planie, wkradających się do serialu „chochlikach”… Przekonaliśmy się o tym , że każdy, nawet doświadczony aktor, i nie tylko on, ale sztab około 100 osób musi bardzo ciężko pracować abyśmy mogli zobaczyć na ekranie to, co widzimy. Mogliśmy osobiście poznać Macieja Zakościelnego , który pomimo ogromnego zmęczenia, po wielu godzinach kręcenia sceny porwania serialowego Michała Wolskiego, miał siłę na to, żeby z nami pożartować i zrobić sobie zdjęcia oraz selfieJ Męska część naszej grupy najbardziej była zafascynowana „Panami Porywaczami”, którzy faktycznie budzili respekt. :) Okazało się jednak, że pod dużą ilością mięśni kryją się bardzo weseli i sympatyczni panowie, którzy chętnie pozowali do zdjęć. 
Tak więc „ROTACYJNE KÓŁKO TEATRALNO-KABARETOWE” bardzo dziękuje Miastu Rybnik i Panu Dyrektorowi za umożliwienie nam miło spędzonych 2 godzin….. Obiecujemy, że postaramy się Was nie zawieść i jeszcze kiedyś rozśmieszyć…. Będziemy mniej pracować, ale dużo się bawić :) Pozdrawiamy z uśmiechem BYLI… OBECNI….. I PRZYSZLI świetnie zapowiadający się AKTORZY ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr1 w Rybniku.

SPOTKANIE SPOTKANIE
Pełna galeria po kliknięciu w link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2017/2018

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2016/2017

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2015/2016

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2014/2015

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2013/2014

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2012/2013

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2011/2012

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2010/2011

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2009/2010

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2008/2009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z życia szkoły
Comenius
Projekty
Gazetka szkolna
Sklepik szkolny
Galeria
 
MOGĘ JA, MOŻESZ TY – MOŻEMY MY
 
SZKOŁA DOBRYCH POMYSŁÓW
Równy Start w Przyszło?ć
KAPITAŁ LUDZKI
PORTAL MIASTA RYBNIK
Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku