Logo szkoly

Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1
im. Janusza Korczaka w Rybniku

44-200 Rybnik, ul. B. Chrobrego 29, tel/fax 32 4222587
e-mail: jedryb@poczta.onet.pl

GODŁO

biuletyn informacji publicznej
O szkole
Uczniowie
Rodzice
Nauczyciele
Stołówka
Galeria
IMPREZY I SPOTKANIA - ROK SZKOLNY 2016 / 2017
   
PODSUMOWANIE AKCJI ROWEROWY MAJ ORAZ WRĘCZENIE NAGRÓD

W czwartek 22 czerwca 2017 na sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie kampanii „Rowerowy Maj” wraz z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród, przeprowadzone przez koordynatora tej akcji Marię Musioł.

Nasza szkoła zajęła 18 miejsce z frekwencją 27,11  %.
Z ogółu 159 uczniów naszej szkoły z klas IV – VI aktywnych uczestników było 93.
Organizator tej Kampanii z ramienia Urzędu Miasta Rybnika postanowił nagrodzić wszystkich tych, którzy aktywnie pokonali drogę  do szkoły minimum 6 razy.  Nagrody ufundował Urząd Miasta Rybnika. 

Tak więc aż 61 uczniów otrzymało dyplomy i nagrody za udział w akcji.
I miejsce zajęli uczniowie, którzy zaliczyli maksymalną liczbę 20 przejazdów. Są to:
1.Łapeta Iga IV a
2.Szwacha Wojciech IV a
3.Baranowska Julia IV c
4.Brachmański Krzysztof IV c
5.Papierok Gabriel IV c
6.Papierok Melania IV c
7.Szotowicz Kacper V b

Rywalizację  klasową wygrała klasa IV a otrzymując w nagrodę grupową wejściówkę do Muzeum w Rybniku  lub Industrialnego Centrum Kultury w Niewiadomiu.
Gratuluję wszystkim zdrowej rywalizacji i aktywnego pokonywania drogi do szkoły.

Rowerowy Maj SP1 Rybnik
Rowerowy Maj SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link

EKOLOGICZNY DZIEŃ DZIECKA W KLASACH 4C I 6C

Dzień Dziecka klasy 4c i 6c spędziły na Placu Jana Pawła II. Pogoda dopisała. Były gry
i zabawy oraz słodkie a zarazem zdrowe przekąski i świeżo tłoczone soki. Uczniowie brali udział w warsztatach recyklingu tworząc zabawki, ozdoby i instrumenty. Spotkali się również
z policyjną maskotką – Sznupkiem. Podczas ekologicznego Dnia Dziecka nasi uczniowie mogli zasiąść za kierownicą samochodów służbowych Rybnickich Służb Komunalnych
i Zarządu Zieleni Miejskiej. Wszyscy świetnie się bawili.

Dzień Dziecka Sp1 Rybnik Dzień Dziecka SP1 Rybnik
Pełna galeria po kliknięciu w link
JESTEŚMY NA PÓŁMETKU  KAMPANII „ROWEROWY MAJ”

Przypomnę, że  w całej Polsce bierze w niej udział 397 szkół i przedszkoli oraz 153 tysiące potencjalnych uczestników. Rybnik jest jedynym miastem w województwie śląskim, które  bardzo zaangażowało się w kampanię – do akcji przyłączyło się aż 21 szkół!  W tym oczywiście nasza „JEDYNKA”.
Akcja „ROWEROWY MAJ”  to świetna okazja do tego, by pokazać wartości płynące ze zdrowego stylu życia, którego ruch jest podstawą. To także szansa na promowanie aktywności i samodzielności wśród starszych dzieci. Uczestnicząc w tym przedsięwzięciu dobrze się bawimy, ale przede wszystkim jesteśmy aktywni. A AKTYWNOŚC TO PODSTAWA ZDROWIA!!!
Z ogółu 159 uczniów klas IV – VI,  jak do tej pory w akcji uczestniczy 87 uczniów, co daje wynik 54,72% aktywnych uczestników. To dobry wynik. Przodują uczniowie klas IV-tych. Szkoda, że uczniowie klas VI-tych tak nielicznie biorą udział. Przed nami jednak jeszcze 2 tygodnie akcji,  więc mam nadzieję, że chętnych, którzy zdecydują się pokonywać drogę do szkoły na rowerze czy innym sprzęcie będzie przybywać. Aktywna podróż do szkoły daje naprawdę wiele korzyści.
Poza tym jest to konkurs,  więc warto powalczyć o nagrody.
Na półmetku mamy aż 17 uczniów z kompletem przejazdów. BRAWO!!!!
Trzymam mocno kciuki za wszystkich uczestników i życzę  samych bezpiecznych i aktywnych przejażdżek!
Koordynator  projektu Maryla Musioł.

Rowerowy Maj w SP1 Rybnik Rowerowy Maj w SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ I TENISA STOŁOWEGO

W czasie rekolekcji w szkole odbyły się turnieje piłki nożnej i tenisa stołowego. W turnieju piłki nożnej udział wzięło 5 zespołów z klas 4-6. Pierwsze miejsce po zaciętej walce i wielu strzelonych golach zajęła drużyna w składzie: Klaudiusz Galasiński, Jakub Jasik, Dawid Kotula, Adam Nawrocki i Damian Wójcik (na zdjęciu z organizatorem i sędzią panem praktykantem Piotrem). W turnieju tenisa stołowego udział wzięło 10 chłopców. Pierwsze miejsce zajął Kacper Szotowicz z klasy 5b. Gratulujemy.

Turnieje SP1 Turniej SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

ZAJĘCIA DOGOTERAPII W KLASIE 4B

Uczniowie klasy 4b wzięli udział w zajęciach dogoterapii. Na lekcję wychowawczą przyszła pani Hania Szweda i Diego. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy się zachować podczas kontaktu z psem, podczas ataku, jak należy zwierzę pielęgnować i jak spędzać czas wolny. Wizyta była bardzo sympatyczne i pouczająca, klasa już czeka na następną.

Dogoterapia SP1 Dogoterapia SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE III b

Karnawał to czas przepełniony tańcem i muzyką. Nawiązując do tradycji karnawałowych w dniu 15 lutego 2017 r. w klasie III b odbył się bal. Uczniowie wraz z wychowawczynią przygotowali salę lekcyjną dekorując ją balonami i serpentynami. Chętni uczniowie przebrali się za bajkowe postaci, a każdy posiadał w swoim stroju jakiś karnawałowy akcent. Na karnawałowym poczęstunku, oprócz tradycyjnych słodkości, nie zabrakło takich smakołyków jak domowe faworki i babeczki. Były też wspólne tańce, zabawy i konkursy oraz drobne nagrody. Wszyscy dobrze się bawili, ale wszystko, co dobre, szybko się kończy... Niestety.

3b Bal SP1 Bal 3b SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link
WIGILIA W KLASIE IIIb

W świątecznej atmosferze 22 grudnia w naszej klasie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się duża choinka oraz długi stół nakryty obrusami i zastawiony wigilijnymi daniami, które przygotowały nasze rodziny, a my przynieśliśmy je do klasy. Był barszcz, uszka, pierogi, krokiety, ryba, sałatki, ciasta, słodycze i wiele innych smakołyków – spory wybór. Spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Obejrzeliśmy jasełka bożonarodzeniowe, dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia, a przy wigilijnym stole śpiewaliśmy kolędy. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

Wigilia w 3b SP1 Wigilia w 3b SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

"ŚNIADANIE DAJE MOC" W KLASIE IIIb

Podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniu 8 listopada 2016 r. cała nasza klasowa społeczność wzięła udział w akcji „Śniadanie daje moc!”. Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyliśmy z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. W zorganizowaniu śniadania wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe i wiele gatunków pieczywa. Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków oraz samodzielnie upieczonego chleba razowego na zakwasie. Żałujcie, że nie mogliście zjeść tego śniadania z nami...

3b śniadanie Śniadanie 3b SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

ZAJĘCIA Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY W KLASIE IIIb

O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać uczniów
z ideą pomagania i skupić się na praktycznych umiejętnościach. Więcej informacji z przebiegu zajęć znajdziecie w zakładce Imprezy i spotkania.
9 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Rybniku odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy pierwszej oraz trzeciej, zorganizowany przez doradcę metodycznego wychowania fizycznego Artura Skupińskiego i Stowarzyszenie Ratownicze „ISKRA” Żory.
W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak postępować  w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, jak ocenić sytuację, zabezpieczyć miejsce zdarzenia, wezwać profesjonalną pomoc medyczną. Pokazy praktyczne wykonywane przez prowadzących oraz ćwiczenia indywidualne wykonywane przez uczestników szkolenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na zakończenie lekcji każdy z uczniów otrzymał upominek w postaci broszurki/kolorowanki – „Numery Alarmowe".

SP1 pierwsza pomoc pierwsza pomoc SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

KLASA Ib PRZYJMUJE PRZEDSZKOLAKÓW Z PRZEDSZKOLA NR 1

Przejście dzieci z przedszkola do szkoły jest dla rodziców i ich pociech bardzo ważnym krokiem. Przyszli uczniowie obok ciekawości świata noszą w sobie lęk przed nowym, nieznanym życiem szkolnym. Żeby ten strach zminimalizować należałoby stworzyć taką sytuację, w której przedszkolaki rozpoczynając naukę 1 września znałyby atmosferę szkoły, nauczycieli, orientowały się w pomieszczeniach szkolnych. Pierwszoklasiści powinni iść do szkoły pełni pozytywnych uczuć związanych ze szkołą, a ona sama powinna być im znana, bliska i wzbudzać poczucie bezpieczeństwa. Aby tak się stało, Panie wychowawczynie z najstarszej grupy Przedszkolaków z Przedszkola nr 1  Dominika Pisula-Cyganek, Ewa Todorowa wraz z wychowawczynią klasy Ib Aleksandrą Wojtas-Plisz prowadzą ścisłą współpracę, która polega na wzajemnym odwiedzaniu się, wspólnym działaniu i poznawaniu.
Dzieci razem bawiły się na przygotowanej w Przedszkolu zabawie Andrzejkowej, wspólnie robiły ozdoby świąteczne. Ostatnim wydarzeniem było założenie klasowego ogródka. Tym razem to uczniowie przyjęli młodszych kolegów w swojej klasie, zaprezentowali im jak wygląda ich nauka, a następnie wspólnie sadzili bratki. Zajęcia były bardzo udane, a zabawa w małych ogrodników dała wszystkim wiele radości.

Przedszkole w SP1 Przedszkole SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link
ZAJĘCIA Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY DLA UCZNIÓW

O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać uczniów
z ideą pomagania i skupić się na praktycznych umiejętnościach.
9 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Rybniku odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy pierwszej oraz trzeciej, zorganizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego Artura Skupińskiego i Stowarzyszenie Ratownicze „ISKRA” Żory.
W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak postępować  w sytuacjach zagrożenia zdrowia
i życia, jak ocenić sytuację, zabezpieczyć miejsce zdarzenia, wezwać profesjonalną pomoc medyczną. Pokazy praktyczne wykonywane przez prowadzących oraz ćwiczenia indywidualne wykonywane przez uczestników szkolenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.  Na zakończenie lekcji każdy z uczniów otrzymał upominek w postaci broszurki/kolorowanki – „Numery Alarmowe”.
To już siódma szkoła do której wspólnie z „Iskrą” docieramy i szkolimy.

Pierwsza Pomoc SP1 Pierwsza Pomoc SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

BAL KARNAWAŁOWY W I B

13. stycznia uczniowie klasy I b bawili się na Balu Karnawałowym.  Do klasy tego dnia przyszły księżniczki, cyganki, indianie, królewny, piłkarze, policjant, Zorro, żółw ninja,  a także  inne  postacie z kreskówek. Dzieci tańczyły twista, rock and rolla, sambę, Makarenę, Kaczuszki i świetnie się przy tym bawiły. Nie zabrakło również konkursów, w których bardzo chętnie wszyscy uczestniczyli.
Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Dla nich bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Nasza zabawa była wspaniała!

Bal 1b Bal 1b SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

JASEŁKA W KLASIE IB

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klasy 1b Jasełka, które zostały wystawione dnia 20.12 2017 r. w sali nr 16.
Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Rodzice i zaproszeni goście nagrodzili występ gromkimi brawami. Po przedstawieniu na wszystkich czekał przygotowany przez mamy poczęstunek.
Uczniowie klasy 1b dzień wcześniej na swoje przedstawienie zaprosili również dzieci z innych klas i zaprzyjaźnionych przedszkoli.

SP1 Jasełka 1b Jasełka 1b SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

DZIEŃ KOBIET W KLASIE 6A

Kobietki z klasy 6a miały okazję świętować ten dzień „na wesoło” w specjalnie przygotowanym przez kolegów „nail spa”. Nasi panowie podeszli z humorem do roli manicurzystów i starali się sprawić koleżankom jak najwięcej przyjemności. W ruch poszły lakiery do paznokci, kremy do rąk a nawet kosmetyki do  makijażu. Uśmiechy, salwy a także spazmy śmiechu były dowodem na dobrą zabawę wszystkich. Nie zabrakło oczywiście programu artystycznego oraz prezentów i kwiatów.

Dzień Kobiet SP1 Dzień Kobiet 6a SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

DYSKOTEKA SZKOLNA

Dnia 27 lutego br. uczniowie naszej szkoły pożegnali tegoroczny karnawał podczas dyskoteki szkolnej. Dzięki udanej akcji SKŁADKOWO – KARNAWAŁOWO  szaloną zabawę w rytmach disco hitów umilał przygotowany słodki poczęstunek. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów którzy włożyli wkład w tę dyskotekę i udowodnili, że RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO :)

Dyskoteka SP1 Dyskoteka
Pełna galeria po kliknięciu w link

WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ

 To było kolejne spotkanie naszych uczniów ze służbami dbającymi o bezpieczeństwo w Rybniku, którzy na zaproszenie pedagoga szkolnego pani Ewy Kopel chętnie zaglądają do naszej szkoły. Po spotkaniach szóstoklasistów w ostatnim dniu listopada z panem dzielnicowym, dotyczącym odpowiedzialności karnej nieletnich i zasad bezpieczeństwa, dnia 20 grudnia 2016 roku do pierwszoklasistów naszej szkoły zawitała przedstawicielka Straży Miejskiej w Rybniku .
          Pani Kamila rozmawiała z uczniami na temat pracy i zadań Straży Miejskiej w naszym mieście oraz  na temat bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, jak powinny postępować w sytuacjach zagrożenia, a pani strażnik miejska nawiązała świetny kontakt z najmłodszymi przedstawicielami naszej społeczności szkolnej. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie obecni na nim otrzymali w upominku znaczki odblaskowe, które już następnego dnia radośnie pobłyskiwały na ich tornistrach, dając znak dorosłym, że powinni zachować ostrożność w ruchu drogowym oraz w każdej innej sytuacji z udziałem dziecka oraz innych osób. Mamy nadzieję, że te spotkania i dobre rady na nich przekazane pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów i pozwolą im czuć się bezpiecznie.

Straż Miejska Straż Miejska
Pełna galeria po kliknięciu w link
JASEŁKA W KLASIE I A

Dnia 15 grudnia 2016r. klasa I A przedstawiła dwukrotnie Jasełka przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń: Jolanty Chrobok i Beaty Blońskiej Juzek. W godzinach dopołudniowych odbyły się występy dla dzieci z Przedszkola nr 1,  Niepublicznego Przedszkola „Syriusz”, oraz dzieci z naszej szkoły. Po południu  Jasełka wystawiono dla Rodziców, Babć i Dziadków oraz innych zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Po Jasełkach w świątecznych nastrojach wszyscy zasiedli do słodkiego stołu przygotowanego przez rodziców.

Jasełka Jasełka
Pełna galeria po kliknięciu w link

WIZYTA GOŚCI

Dnia 24 listopada 2016r klasa I A wraz z wychowawczyniami Jolantą Chrobok i Beatą Błońską - Juzek gościła dzieci i ich opiekunów  z Ośrodka Medyczno-Terapeutycznego „Syriusz” z Rybnika. Podczas zajęć było dużo zabawy, radości i śmiechu. Wizyta była bardzo ciekawym doświadczeniem dla wszystkich jej uczestników.

Wizyta Wizyta
Pełna galeria po kliknięciu w link

SPOTKANIE Z PISARZEM ŁUKASZEM WIERZBICKIM

Uczestnicy kółka humanistycznego uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Łukaszem Wierzbickim. Autor książek dla dzieci i młodzieży(Afryka Kazika, Dziadek i niedźwiadek, Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana) zabrał uczestników spotkania w podróż przez Chiny. Była to rybnicka premiera jego najnowszej książki „Machiną przez Chiny”. Autor wyświetlał zdjęcia, wzbogacał prezentację efektami dźwiękowymi i z wielką pasją opowiadał o swojej twórczości, warsztacie pisarskim i przygodach. Pozwolił także uczniom wcielić się w postacie ze swojej książki, następnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Uczniom spotkanie bardzo się podobało i zobaczyli, że pisarz to normalny człowiek, który realizuje swoje marzenie z dzieciństwa, czego życzył także dzieciom.

Spotkanie z autorem Spotkanie z autorem
Pełna galeria po kliknięciu w link
KLASA 3C NA MITINGU PŁYWACKIM OLIMPIAD SPECJALNYCH

W dniu 25 listopada klasa 3 c wyjechała do Boguszowic, gdzie na tamtejszej pływalni odbywał się Miting Pływacki Olimpiad Specjalnych. Wzięliśmy  udział -  jako kibice - w pięknym wydarzeniu, w którym osoby niepełnosprawne miały możliwość zmierzyć się w zawodach pływackich. Piękny przykład ich życia - trudnego, a zarazem pełnego pokonywania własnych ograniczeń zgodnego z hasłem "Pragnę zwyciężyć, ale jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku", zostanie w nas na zawsze. 

3c na Mitingu 3c na Mitingu
Pełna galeria po kliknięciu w link
SPOTKANIE Z POLICJĄ

Dnia 24 listopada 2016 roku naszych uczniów odwiedzili goście z Policji. Zostali zaproszeni na spotkania z uczniami przez pedagoga szkolnego panią Ewę Kopel. W trakcie trwającej godzinę lekcyjną prelekcji omówili najważniejsze zagadnienia dotyczące bezpiecznych zachowań uczniów oraz mówili o odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali przekazywanych im informacji. Miejmy nadzieję, że wiele z nich zapamiętają i będą zachowywali się w sposób bezpieczny dla nich oraz dla ich rówieśników.

Spotkanie z Policją Spotkanie z Policją
Pełna galeria po kliknięciu w link

TURNIEJ RYCERSKI W KLASIE VB

W ostatni piątek można było zobaczyć przemykające szkolnymi korytarzami damy dworu i średniowiecznych rycerzy. To klasa VB przygotowywała się do odegrania turnieju rycerskiego. Uczniowie wylosowali role, które mieli odegrać podczas zabawy. Książę pasował giermków na rycerzy, następnie odbyły się pojedynki na miecze. Uczniowie poznali obyczaje takie jak: darowanie kokardy, narzucenie nałęczki na głowę skazańca, rzucenie rękawicy i inne. Wszyscy dobrze się bawili, a ta żywa lekcja historii na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Turniej w SP1
Turniej rycerski w SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

KODUJEMY W SP1

Wszyscy uczniowie klas 2-6 przez dwa tygodnie (10.10 - 21.10), w ramach obchodów europejskiego Tygodnia Kodowania i akcji „Godzina Kodowania” doskonalili umiejętność programowania w języku Scratch oraz kodowania na platformie code.org.

CERTYFIKAT AGNIESZKA BUJOCZEK

 

KODUJEMY w SP1 KODUJEMY w SP1
Pełna galeria po kliknięciu w link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2015/2016

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2014/2015

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2013/2014

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2012/2013

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2011/2012

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2010/2011

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2009/2010

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2008/2009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z życia szkoły
Comenius
Projekty
Gazetka szkolna
Sklepik szkolny
Galeria
 
MOGĘ JA, MOŻESZ TY – MOŻEMY MY
 
SZKOŁA DOBRYCH POMYSŁÓW
Równy Start w Przyszło?ć
KAPITAŁ LUDZKI
PORTAL MIASTA RYBNIK
Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku