Logo szkoly

Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1
im. Janusza Korczaka w Rybniku

44-200 Rybnik, ul. B. Chrobrego 29, tel/fax 32 4222587
e-mail: jedryb@poczta.onet.pl

GODŁO

biuletyn informacji publicznej
O szkole
Uczniowie
Rodzice
Nauczyciele
Stołówka
Galeria
IMPREZY I SPOTKANIA - ROK SZKOLNY 2015 / 2016
   

NASI UCZNIOWIE UCZESTNICZYLI W  FESTIWALU NAUKI

W dniu 10.05 br. Uczniowie klas piątych naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Nauki, który odbywał się na terenie rybnickiego Kampusu. Uczniowie mieli możliwość spotkać się z nauką w nietypowy i ciekawy sposób. Mieli okazję do przekonania się na własnej skórze jak działają prawa fizyki, chemii oraz innych ciekawych dziedzin. Niepostrzeżenie wśród śmiechu i atmosfery zabawy nauczyli się wielu ciekawych rzeczy.

Festiwal Festiwal
Pełna galeria po kliknięciu w link

VII POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY

26 kwietnia w naszej szkole odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Historycznego. Do rywalizacji stanęła rekordowa liczba 41 uczestników z 20 szkół z Rybnika i Powiatu Rybnickiego. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 80 pytań z historii Polski i czasów Mieszka I w związku z 1050 rocznicą chrztu Polski. Najlepszy okazał się Stanisław Fritz ze Szkoły Podstawowej nr  5, bardzo dobrze zaprezentowała się też nasza przedstawicielka Hanna Piotrowska. Po zmaganiach uczestników  zespół wokalny pod kierunkiem pani Agnieszki Paduszek  przedstawił koncert pieśni patriotycznych. Organizatorem konkursu była pani Mariola Reclik, a pomagały jej panie Bogumiła Bąkowska, Agnieszka Bujoczek, Aleksandra Łuc i Joanna Skorupa.

Konkurs Historyczny Konkurs
Pełna galeria po kliknięciu w link

SPEKTAKL EKOLOGICZNY PT „JAK ROZWESELIĆ ZIEMIĘ”

22 kwietnia 2016 roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, Samorząd Uczniowski pod opieką p. Romany Rożek zaprezentował spektakl ekologiczny pt: „Jak rozweselić Ziemię”.
Uczniowie naszej szkoły mogli przekonać się jak ważne dla naszej Matki Ziemi są codzienne małe kroki ku zachowaniu czystości naszej planety i jak cierpi kiedy jest zanieczyszczona. Mieli również okazję włączyć się we wspólne sprzątanie i segregację śmieci.
Obchodom Dnia Ziemi towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego, wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy pomysłowości!
Nasze spotkanie wspierali artystycznie  członkowie szkolnego kółka wokalnego, którym dziękujemy za występ.
Naszym aktorom - członkom Samorządu gratulujemy wspaniałego występu a wszystkich zachęcamy do dbania o naszą planetę na co dzień!

Spektakl spektakl
Pełna galeria po kliknięciu w link

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ I BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W czwartek 7 kwietnia 2016r. odbył się w naszej szkole kolejny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Pożarniczej i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie wzięło udział 7 szkół. Uczniowie rywalizowali w drużynach dwuosobowych. Musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zagadnień bezpieczeństwa przeciwpożarowego i ruchu drogowego, odpowiadali na wylosowane pytania, rozwiązywali krzyżówki, rebusy oraz zdobywali punkty ze sprawności fizycznej.  Wielką niespodzianką dla dzieci był piesek pasterski rasy Border Collie, który wykorzystywany jest w terapii dziecięcej. Pani Hanna Szweda właścicielka psa zapoznała uczestników konkursu z odpowiednim zachowaniem podczas przebywania z nim, a także pokazywała różne sztuczki, które jej podopieczny potrafi wykonać. Wielką frajdą dla dzieci był bliski kontakt z psem, każdy go mógł pogłaskać i nakarmić. W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczniowie obejrzeli samochód  policyjny i straży miejskiej. Ze względu na akcje pożarowe w mieście, niestety nie mogliśmy zobaczyć wozu strażackiego:(.
I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 16
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 5
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 11
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku :). Dziękuję bardzo serdecznie Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej za zaangażowanie w organizację konkursu.
Chciałam również podziękować moim koleżankom pani Agnieszce Kolarczyk, pani Agnieszce Bujoczek oraz pani Ewie Kopel za pomoc w prawidłowym przebiegu konkursu oraz rodzicowi klasy IIa pani Ewie Piszczek za sponsorowanie słodkości dla gości:)

Organizator konkursu
Barbara Gawliczek - Krząkała

KONKURS KONKURS
Pełna galeria po kliknięciu w link

ŚNIADANIE WIELKANOCNE W 3a

W  środę 23 marca w klasie 3a  zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Uczniowie wraz z wychowawczynią Aleksandrą Wojtas-Plisz, w nawiązaniu do tradycji, przygotowali wielkanocne śniadanie. Wspólnie nakryli do stołu. Na białym obrusie ustawili własnoręcznie wykonane ozdoby: bazie, forsycje oraz samodzielnie wysianą i wyhodowaną rzeżuchę. Zgodnie z obyczajem nie zabrakło na stole jaj, szynki i sałatki jarzynowej, którą samodzielnie przygotowała Hania. Dzięki zaangażowaniu rodziców można było skosztować między innymi wielkanocną babę i kolorowe babeczki.
Uczniowie klasy 3 a z wychowawczynią składają Wszystkim życzenia spokojnych, radosnych, rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy.

3a 3a
Pełna galeria po kliknięciu w link

KLASA 5C DZIEŃ KOBIET ŚWIĘTOWAŁA W KRĘGIELNI

8 marca uczniowie klasy 5c wspólnie bawili się w rybnickiej kręgielni. Grze towarzyszyły wielkie emocje, ale i wzajemna pomoc. Aktywny wypoczynek połączony został z rozrywką i sportem. Było przy tym dużo śmiechu i radości.

5c 5c
Pełna galeria po kliknięciu w link

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W  3a

Uczniowie klasy 3a z wychowawczynią Aleksandrą  Wojtas-Plisz nadejście kalendarzowej wiosny świętowali przygotowując  zdrowe „wiosenne kanapki”. Zajęcia kulinarne wiosną, to sama przyjemność! Zajęcia praktyczne to niezbędny aspekt w procesie wychowawczo-dydaktycznym edukacji wczesnoszkolnej, dlatego wspólnie postanowili przygotować smaczne wiosenne kanapki. Najpierw wybierali warzywa, które miały się znaleźć na kanapkach. Wśród nich były: ogórki, sałata, rzodkiewka, szczypior, pomidory. Dzieci  z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie! I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale. Nawet największe „niejadki” zajadały wiosenne kanapki z ogromnym apetytem.

3a 3a
Pełna galeria po kliknięciu w link

DZIEŃ KOBIET W 3a - WARSZTATY KULINARNE

8. marca uczniowie klasy 3 a wraz z wychowawczynią Aleksandrą Wojtas-Plisz  urządzili to co lubią najbardziej – warsztaty kulinarne. Dzięki pomocy Mamy Wiktorii, która przygotowała dla wszystkich ciasto, piekli pizzę. Uśmiechy nie schodziły z  twarzy dzieci, a efekt końcowy pracy był baaaaardzo smaczny. Taki dzień sprawił wszystkim wiele radości.

3a 3a
Pełna galeria po kliknięciu w link

DZIEŃ KOBIET W KLASIE 5a

Z okazji Dnia Kobiet klasa 5a wybrała się na wspólne pyszne świętowanie do pizzerii.
5a 5a
Pełna galeria po kliknięciu w link

DZIEŃ KOBIET W KLASIE III c

Uczniowie klasy III c wraz z paniami: Jolantą Chrobok,  Beatą Błońską – Juzek oraz  Barbarą Kupka uczcili Dzień Kobiet przygotowaniem i pieczeniem pizzy. Każdy przyniósł z domu składniki, przygotował i udekorował pizzę według własnego uznania. Było mnóstwo ciekawych pomysłów, tak, że każda pizza miała swój indywidualny charakter. Wszystkie smakowały wyśmienicie. Festiwal pizzy zakończył się pełnym sukcesem. Zaś, aby tradycji stało się zadość chłopcy wręczyli swoim koleżankom po kwiatku.

3c 3c
Pełna galeria po kliknięciu w link
TŁUSTY CZWARTEK W 3a

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła"
- mówi staropolskie przysłowie.

Trudno sobie wyobrazić, aby ktoś zapominał o spróbowaniu w tłusty czwartek pulchnego smakowitego ciastka, co stanowi zadośćuczynienie wielowiekowej polskiej tradycji. Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią Aleksandrą Wojtas-Plisz od rana przygotowywali składniki na faworki i róże karnawałowe. Dzieci ubrane w fartuchy i kucharskie czapki wyczarowywały przysmaki na tłusty czwartek. Wsypywały mąkę, wbijały jajka, wyrabiały ciasto, wałkowały i wycinały. W całej sali rozchodził się zapach olejku waniliowego. Podczas wyrabiania ciasta dzieci miały okazję do próbowania, badania, wąchania. Podczas pracy pomocą służyły nam Babcia Majki, Babcia Wiktorii oraz Mamy Lenki i Oliwii. Za wsparcie bardzo im dziękujemy.  Gotowe wypieki zaskoczyły wszystkich pięknym wyglądem i wspaniałym smakiem. Posypane cukrem pudrem były gotowe do spróbowania i poczęstowania innych. Takie działania są doskonałym sposobem, aby w ciekawy dla dzieci sposób tworzyć okazje do poznawania i kultywowania zwyczajów i tradycji polskich. 
3a 3a
Pełna galeria po kliknięciu w link

TŁUSTY CZWARTEK Z BABCIAMI I DZIADKAMI W KLASIE III C

Dnia 4 lutego 2016r uczniowie klasy III c zaprosili na spotkanie „ostatkowe” swoje Babcie i Dziadków. Aby uatrakcyjnić spotkanie nasi uczniowie przedstawili inscenizację bajki pt. „Królewna Śnieżka” przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyń: Jolanty Chrobok i Beaty Błońskiej Juzek. Nasi goście zostali poczęstowani pyszną kawką i pączkiem zgodnie z tradycją Tłustego Czwartku.

3c 3c
Pełna galeria po kliknięciu w link
ALE BYŁA ZABAWA W KLASIE III C

Dnia 3 lutego 2016r w godzinach popołudniowych klasa III c urządziła sobie dyskotekę karnawałową. W trakcie dyskoteki przeprowadzono ciekawe konkursy. Wielką atrakcją dyskoteki była PIZZA. Było mnóstwo świetnej zabawy, uśmiechu i radości.

3c 3c
Pełna galeria po kliknięciu w link

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W 3A

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. 
W klasie 3 A ta wspaniała impreza odbyła się 29 stycznia. Na wstępie wychowawczyni Aleksandra Wojtas – Plisz przywitała gości ciepłymi słowami  i  złożyła wszystkim serdeczne życzenia .
Dzieci zaprezentowały przygotowaną piękną inscenizację dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadziów. Salę udekorowały własnoręcznie przygotowanymi portretami czcigodnych Gości. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuczęta, które pięknie recytowały wiersze i radośnie śpiewały piosenki. Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez mamy.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnucząt tak jak w tym dniu.

3a 3a
Pełna galeria po kliknięciu w link
KARNAWAŁOWA DYSKOTEKA PRZEBIERAŃCÓW
Dyskoteka
Dyskoteka
Pełna galeria po kliknięciu w link
POWRÓĆMY W TEN MAGICZNY CZAS…

Jak co roku uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i pod opieką swoich kochanych nauczycielek stworzyli niesamowite pokazy humoru, zdolności artystycznych i zaangażowania w festiwal Magic Christmas. Czegóż to nie było! Pokaz lodowej mody, układy taneczne, plakaty tematyczne, wiersze, anielskie śpiewy a wszystko w tematyce świątecznych tradycji Wielkiej Brytanii. Oto mały foto – skrót. Byliście wspaniali!

Magic Christmas
Magic Christmas
Pełna galeria po kliknięciu w link
BAL KLASY 2a

W czwartkowe popołudnie, 21 stycznia, jak co roku bawiliśmy się na balu przebierańców. Z tej okazji przygotowaliśmy wspaniałe stroje, przypominające postacie z różnych bajek i filmów.  W przerwie między tańcami każdy z nas mógł przedstawić i opisać swoją postać. Dziękujemy tacie Żanetki za wspaniałą oprawę muzyczną, kolorowe światła i poprowadzenie naszego balu.

2a
2a 2a 2a
2a 2a 2a  
KLASOWE JASEŁKA – PROJEKT EDUKACYJNY W KLASIE III a

Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich szczególnym przeżyciem. Najbardziej jednak cieszy nas sam okres przygotowań i oczekiwania, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią. A któż bardziej cieszy się z nadchodzących Świąt jak nie dzieci?
Dlatego postanowiliśmy ten czas przygotowań rozpocząć jak najwcześniej opracowując projekt edukacyjny, poświęcony kultywowaniu zwyczajów i tradycji świątecznych poprzez przygotowane „Klasowych Jasełek” W projekcie wzięli udział uczniowie klasy III a.
Nauczyciel realizujący projekt: Aleksandra Wojtas-Plisz
Projekt miał charakter interdyscyplinarny – dzieci działały w różnych dziedzinach edukacji. 

Zadania realizowane w ramach projektu:
1) Ustalenie harmonogramu działań.
2) Przygotowanie prezentacji o zwyczajach świątecznych.
3) Przygotowanie Jasełek:
                - przydział ról
                - wykonanie zaproszeń
                - wykonanie kukiełek
                - wykonanie dekoracji
4) Prezentacja Jasełek dla Rodziców,
5) Prezentacja Jasełek dla  uczniów klas I-III i przedszkolaków z Przedszkola nr 1 i  nr 9.

Uczniowie podczas realizacji działali na wielu płaszczyznach: organizacyjnej, przygotowywali prezentacje o zwyczajach świątecznych, przygotowywały kukiełki, zaproszenia, uczyły się ról i piosenek. Rozpiętość i ogrom zadań spowodował, że poświęcili na to dużo czasu i energii. Podczas wykonywania zadaniach liczyła się zgodna współpraca i integracja grupy, co było jednym z naszych celów projektu edukacyjnego.  Podsumowaniem realizacji projektu  była wizyta rodziców uczniów na przedstawieniu Jasełek. Praca uczniów została nagrodzona gromkimi brawami oraz pochwałą słowną pani Dyrektor. Zwieńczeniem imprezy było wspólne biesiadowanie rodzin przy własnoręcznie nakrytych stołach przez dzieci.

3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a

GALERIA

Pełna uzupełniona galeria po kliknięciu w link

BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE Ia I Ic

W dniu 20 stycznia 2016r klasy Ia i Ic bawiły się na balu karnawałowym w "WIEJSKIEJ CHACIE" w Bojkowie. Na balu przebierańców nie mogło zabraknąć księżniczek, wróżek, rycerzy, policjantów i jeszcze wiele innych, ciekawych postaci. Były tańce, konkursy i super zabawa.

1a i 1c
1a i 1c
1a i 1c
1a i 1c
1a i 1c
     

BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE III a

11. stycznia uczniowie klasy III a bawili się na Balu Karnawałowym.  Do klasy tego dnia przyszły księżniczki, cyganki, królewny, kot,  piłkarze,  a także  inne  postacie z kreskówek. Dzieci tańczyły twista, rock and rolla, sambę, Makarenę, Kaczuszki i świetnie się przy tym bawiły. Nie zabrakło również konkursów, w których bardzo chętnie wszyscy uczestniczyli.  Poczęstunek dla nich – pyszną pizzę przygotowała Mama Wiktorii, której bardzo dziękujemy.
Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Dla nich bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Nasza zabawa była wspaniała!

3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
3a
MIKOŁAJ W KLASIE III a

Jak nakazuje tradycja, 7. grudnia uczniów klasy III a odwiedził Mikołaj. Gość obdarował wszystkich słodkimi upominkami. To był dla wszystkich dzień pełen emocji i niespodzianek.
Przy organizacji imprezy bardzo pomógł nam Samorząd Uczniowski. Bardzo dziękujemy!

1a
1c
1c
 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE Ic

To był niezwykły dzień! Nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków! Dzień pełen uśmiechów, wzruszeń  i radości. We wtorek 19 stycznia uczniowie klasy I c wraz ze swoją wychowawczynią Panią Joanną Pinoczek przygotowali piękną uroczystość z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA. Ukochani dziadkowie licznie przybyli do naszej szkoły by podziwiać występy swoich wnuczek i wnuków.  Najpierw uczniowie wystąpili z przedstawieniem JASEŁEK, gdzie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. Potem wiele radości i humoru przyniósł konkurs, który poprowadziła wychowawczyni klasy Ic. Babcie i Dziadkowie musieli wykazać się umiejętnością podbijania piłeczki pingpongowej, wiązaniem kokardy na włosach wnuczki, obieraniem jabłka tak, aby uzyskać jak najdłuższą skórkę z jabłka, a także zwijaniem włóczki w kłębek. Było zabawnie i sympatycznie. Po części artystycznej i konkursie zaproszono Babcie i Dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Naszym miłym gościom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

1c
1c
1c
1c
1c
1c
1c
1c
SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE 2c
2c
2c
2c
2c
2c
2c
2c
 
JASEŁKA W KLASIE Ic

W poniedziałek 21 grudnia 2015 w klasie Ic odbyło się świąteczne spotkanie uczniów, rodziców i wychowawcy. Na to wigilijne spotkanie uczniowie pod kierunkiem wych. Joanny Pinoczek przygotowali  przedstawienie Jasełek, a rodzice stroje dla małych aktorów i pyszne ciasto domowej roboty. Dzieci wykazały się grą aktorską na wysokim poziomie, za co otrzymały gromkie brawa. To było miłe i radosne spotkanie.

1c 1c 1c  
KIBICE Z KLASY 4b NA MITINGU PŁYWACKIM W RYBNIKU - BOGUSZOWICACH
4b
4b
4b
4b
4b
4b
4b
4b
SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE W KLASIE 2A

W środę 16 grudnia 2015r popołudniu uczniowie klasy 2a wraz z rodzicami i wychowawczynią Barbarą Gawliczek-Krząkała uczestniczyli w spotkaniu świątecznym. Rodzice wysłuchali przygotowanego przez dzieci programu artystycznego, który wprowadził wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Wszyscy razem śpiewaliśmy kolędy i mogliśmy skosztować świątecznych wypieków. Czas upłynął nam w bardzo radosnej i miłej atmosferze.

2a
2a
2a
2a
2a
     
„ŚNIADANIE MISTRZÓW” W KLASIE 3c

W ramach ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc, dnia 6 listopada 2015r. klasa III c przygotowała  „Śniadanie Mistrzów” pod kierunkiem  wychowawczyń: Jolanty Chrobok i Beaty Błońskiej Juzek. W menu znalazły się min: zdrowe warzywne sałatki, pokrojone warzywa i owoce, sery, wędliny, pasty, chleb pełnoziarnisty itp. Każdy mógł przygotować kanapkę wg własnego pomysłu. Było zdrowo, smacznie i ciekawie, a przy tym mnóstwo zabawy i dobrego humoru.

3c
3c
3c
3c
3c
     
AKCJA ŚNIADANIE DAJE MOC W KLASIE 3a

6. 11. 2015 r. klasa 3 a wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc.  Na  kilka dni przed tym dniem wychowawczyni klasy Aleksandra Wojtas-Plisz opowiedziała dzieciom o planach zorganizowania wspólnego śniadania, aby mogły się przygotować, porozmawiały o tym między sobą na przerwie i w domu z rodzicami. Potem przypominała  im o tym codziennie. To sprawiło, że dzieci czekały na ten dzień.
W Dniu Śniadanie Daje Moc przyniesione przez dzieci produkty zostały ułożone  na  przygotowanych stołach. Nauczycielka objaśnij  dzieciom, co się na nich znajduje i dlaczego te produkty należy jeść na śniadanie, aby dało ono moc na cały dzień. Następnie  zachęciła uczniów do skomponowania swojego ulubionego śniadania tego dnia.
Pracę rozpoczęto oczywiście od umycia rączek. Dzieci w trakcie działania miały mnóstwo frajdy. Połączyły działanie z nauką – a to w szkole jest najważniejsze. Od tego dnia uczniowie klasy 3a już wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

3a
3a
3a
3a
DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE 3a

Dnia 30 września z okazji Dnia Chłopaka w naszej klasie odbyła się dyskoteka. Zabawa jak to zwykle u nas bywa była udana. Rytmiczna muzyka zachęcała do pląsów i porywała do tańca nawet najbardziej opornych. 
Rodzice przygotowali dla nas miłe niespodzianki. Było pyszne ciasto, zdrowe soki no i oczywiście pizza, którą wszyscy uwielbiamy….
Uczniowie bawili się świetnie do samego końca, a szczególnie chłopcy, którzy czuli się "mile połechtani" tym, że ta zabawa jest właśnie z okazji ich święta.

3a
3a
3a
 
SPOTKANIE Z POLICJĄ

W minionym tygodniu w naszej szkole odbyły się spotkania dotyczące bezpieczeństwa naszych uczniów. Dnia 17 listopada 2015 wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu Policją, która zawitała w progi naszej szkoły na zaproszenie pani pedagog Ewy Kopel. Takie spotkania odbywają się co roku w ramach realizacji programu „Z nami bezpieczniej”.
Spotkanie było bardzo interesujące i dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat ogólnych zasad dotyczących ich bezpieczeństwa oraz tego jak powinny się zachować w różnych sytuacjach mogących zagrozić ich zdrowiu i bezpieczeństwu. Panowie z Policji przypomnieli uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zagrożeniach jakie czyhają na młodych ludzi w Internecie oraz o odpowiedzialności  nieletnich za popełnione wykroczenia i czyny.
Mamy nadzieję, że wiedza uzyskana przez uczniów wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa
Niestety nie udała się niespodzianka. Na spotkanie był zaproszony również pies policyjny, ale nie zdążył się pokazać uczniom ponieważ podczas pierwszej części spotkania dla klas IV – VI opiekunowie psa zostali wezwani do akcji w związku ze znalezieniem niewypału i musieli opuścić naszą szkołę.

Spotaknie z Policją
Spotaknie z Policją
Spotaknie z Policją
Spotaknie z Policją

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

Dnia 24 października 2015 roku naszych pierwszoklasistów odwiedzili tym razem przedstawiciele Straży Miejskiej. To już drugie spotkanie naszych najmłodszych uczniów z przedstawicielami służb dbających o bezpieczeństwo w naszym mieście. Pierwszoklasiści przypomnieli sobie najważniejsze zasady bezpiecznych zachowań. Najważniejsza część spotkania została poświęcona temu, w jaki sposób należy zachować się w przypadku spotkania z psem i jak reagować jeżeli nas zaatakuje.
Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają wszystkie zasady bezpiecznego zachowania i będą potrafiły zastosować je w praktyce.

Spotaknie ze strażą miejską
Spotaknie ze strażą miejską
Spotaknie ze strażą miejską
Spotaknie ze strażą miejską
SPOTKANIE Z POLICJALNTAMI

Dnia 23 września 2015 roku na zaproszenie pedagoga szkolnego pani Ewy Kopel naszych pierwszoklasistów odwiedzili przedstawiciele Policji.
Spotkanie odbywało się pod hasłem „Bezpieczny Pierwszak”.
Policjanci w ciekawy sposób opowiadali pierwszakom o najważniejszych zasadach dotyczących bezpieczeństwa dzieci, w tym również o bezpieczeństwie w ruchu pieszych. Dzieci zostały przetestowane z podstawowych zasad bezpieczeństwa i zdały ten egzamin na szóstkę. W nagrodę każdy pierwszoklasista otrzymał odblask z prośbą o przyczepienie go w widocznym miejscu, najlepiej do tornistra.
Na zakończenie spotkania na dzieci czekała niespodzianka. Policjanci przyjechali do szkoły najnowszym radiowozem, jaki znalazł się posiadaniu rybnickiej Policji. Uczniowie mogli wsiąść do radiowozu i za kierownicę tego pięknego, nowoczesnego pojazdu. Na życzenie uczniów pan dzielnicowy włączył w radiowozie światła i sygnał.
Dzieci były zachwycone i pięknie podziękowały przedstawicielom Policji za wspaniałe spotkanie.

Bezpieczny pierwszak
Bezpieczny pierwszak
Bezpieczny pierwszak
Bezpieczny pierwszak
       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2014/2015

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2013/2014

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2012/2013

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2011/2012

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2010/2011

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2009/2010

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2008/2009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z życia szkoły
Comenius
Projekty
Gazetka szkolna
Sklepik szkolny
Galeria
 
lekcja nieograniczonych mozliwosci
 
MOGĘ JA, MOŻESZ TY – MOŻEMY MY
 
SZKOŁA DOBRYCH POMYSŁÓW
Równy Start w Przyszło?ć
KAPITAŁ LUDZKI
PORTAL MIASTA RYBNIK
Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku