Logo szkoly

Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1
im. Janusza Korczaka w Rybniku

44-200 Rybnik, ul. B. Chrobrego 29, tel/fax 32 4222587
e-mail: jedryb@poczta.onet.pl

GODŁO

biuletyn informacji publicznej
O szkole
Uczniowie
Rodzice
Nauczyciele
Stołówka
Galeria
IMPREZY I SPOTKANIA - ROK SZKOLNY 2014/ 2015
       

Komers klas VI-stych

W dniu 22 czerwca br. uczniowie klas VI-stych  wraz z nauczycielami bawili się na wspaniałym komersie zorganizowanym  przez rodziców.  Jak widać na zdjęciach, dobra  zabawa pozostanie na długo w ich pamięci.

KOMERS
KOMERS
KOMERS
KOMERS
Występy dla dzieci z Przedszkoli i dzieci z naszej szkoły

11 i 16 czerwca 2015r klasa II c  przedstawiła spektakl teatralny pt „Królewna Śnieżka” przygotowany pod kierunkiem Jolanty Chrobok i Beaty Błońskiej Juzek. Na przedstawienie zostali zaproszeni następujący goście:, dzieci z Przedszkola nr 1, z Przedszkola nr 9 i dzieci z naszej szkoły. Sztukę wystawiano trzykrotnie i za każdym razem spotkała się ona z życzliwym przyjęciem widzów i została nagrodzona burzą oklasków i słowami uznania ze strony rodziców, uczniów, nauczycieli, oraz dzieci i pań z przedszkoli. Duże zaangażowanie uczniów, pomoc rodziców w przygotowaniu strojów oraz serce włożone w przygotowanie spektaklu, zarówno przez samych uczniów jak i reżysera zdecydowały o sukcesie przedstawienia.

 
WSPANIAŁYCH RODZICÓW MAM” - AKADEMIA KLASY 2c

WSPANIAŁYCH RODZICÓW MAM”  - pod tym hasłem 10 czerwca 2015r.  uczniowie klasy II c pod kierunkiem Jolanty Chrobok i Beaty BłońskiejJuzek przygotowali uroczystą akademię „Dla Rodziców” z okazji ich święta. Część artystyczną rozpoczęto przedstawieniem teatralnym bajki pt „Królewna Śnieżka”. Następnie były wiersze, piosenki, prezenty przygotowane przez dzieci. Ukoronowaniem akademii był  taniec - walczyk dla rodziców. Po zakończeniu części oficjalnej goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

     

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI STRAŻY MIEJSKIEJ

Miniony tydzień w naszej szkole obfitował w spotkania dotyczące bezpieczeństwa naszych uczniów. Dnia 18 maja 2015 pierwszoklasiści naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panią ze Straży Miejskiej. Spotkanie było bardzo interesujące i dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat ogólnych zasad dotyczących ich bezpieczeństwa oraz tego jak powinny się zachować w różnych sytuacjach. Dzieci były bardzo grzeczne podczas spotkania i na jego zakończenie otrzymały od naszego gościa po małym upominku upamiętniającym to spotkanie.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI

Dnia 20 maja również na zaproszenie pani pedagog Ewy Kopel w kilku klasach odbyły się spotkania z przedstawicielami Policji. Panowie przypomnieli uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zagrożeniach jakie czyhają na młodych ludzi w Internecie oraz o odpowiedzialności nieletnich za popełnione wykroczenia i czyny.
Mamy nadzieję, że wiedza uzyskana przez uczniów wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
   

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ I BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Dnia 16 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Pożarniczej i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym klas 2-3. W konkursie brało udział 7 szkół, które reprezentowały drużyny dwuosobowe. Konkurs odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Rybnika. Urząd Miasta ufundował statuetkę z herbem naszego miasta dla szkoły, która zdobędzie I miejsce. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. Swoją obecnością zaszczycił nas Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera wraz ze swoją asystentką panią Agnieszką Skupień. Zadaniem uczniów było odpowiadanie na wylosowane pytania o tematyce pożarniczej i bezpieczeństwie na drodze, rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, kolorowanie znaków drogowych oraz konkurencje sportowe!
Niespodzianką dla dzieci była wizyta psa o imieniu Diego rasy golden retriever. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego postępowania z psem oraz nauczyli się wydawania mu komend. Każdy uczestnik mógł również nakarmić Diego. W przerwie na podsumowanie wyników konkursu zawodnicy wraz ze swoimi opiekunami mogli zobaczyć wozy strażackie i wóz policyjny.

W konkursie:
I miejsce zdobył Zespól Szkolno-Przedszkolny nr 12 w składzie: Paweł Podleśny i Igor Serafin
II miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w składzie: Magdalena Gierczak i Nina Knot
III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie: Piotr Mitura i Krzysztof Brachmański

Inicjatorką Konkursu Wiedzy Pożarniczej i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który w naszej ma szkole długoletnią tradycję jest pani mgr Barbara Gawliczek-Krząkała. Również w tym roku  pani Gawliczek-Krząkała  wraz z paniami mgr Elżbietą Dworowy, mgr Agnieszką Bujoczek i  mgr Ewą Kopel przygotowały i przeprowadziły ten konkurs.
Organizatorki bardzo serdecznie dziękują Radzie Rodziców, Panu Posłowi Markowi Krząkale za pomoc w organizacji i ufundowanie nagród w konkursie oraz rodzicom Pani Ewie Piszczek, Pani Iwonie Majewskiej, Cukierni „ Król” za przygotowanie poczęstunku dla gości.

Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
Konkurs
     

BAL PRZEBIERAŃCÓW W KLASIE IA 

W środę 27 stycznia w godzinach popołudniowych klasa Ia wraz z wychowawczynią Barbarą Gawliczek-Krząkała bawiła się na balu przebierańców. Wszyscy uczniowie byli przepięknie poprzebierani za różne postaci z bajek. Byli wśród nas: rycerze, batmani, rajdowcy,  księżniczki, cyganki, piłkarze, baletnice, czarownice i piraci. Bal poprowadził jeden z rodziców, który przygotował konkursy dla dzieci przy wspaniałej muzyce, profesjonalnym świetle i nagłośnieniu. Bawiliśmy się wspaniale!!. Wszystkim rodzicom bardzo dziękuję za przygotowanie strojów i pomoc w organizacji balu. Szczególne podziękowania kieruję do Pana Wojciecha Koniecznego,  który poświęcił swój czas na zabawę z dziećmi.

Bal 1a
Bal 1a
Bal 1a
Bal 1a
Bal 1a
Bal 1a
 
Dzień Babci i Dzień Dziadka w klasie II c

Dnia 21 stycznia 2015 r. odbyła się  klasowa uroczystość z okazji Dnia Babci i  Dnia Dziadka, którą przygotowali uczniowie z klasy II c pod kierunkiem wychowawczyń: Jolanty Chrobok i Beaty Błońskiej-Juzek.  Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. W ramach przedstawienia zaprezentowano bajki po Śląsku, skecz o babci oraz piosenki i wiersze tematyczne. W czasie uroczystości Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani laurkami, portretami i prezencikami.  W atmosferze wzruszenia i radości dziadkowie oraz ich wnuczęta częstowali się pysznymi słodkościami, przygotowanymi przez rodziców dzieci.

Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka
   
       

KLASOWA WIGILIA KLASY 1A

W środę 17 grudnia o godzinie 17.00 klasa Ia wraz z wychowawczynią panią Barbarą Gawliczek-Krząkała spotkała się z rodzicami na klasowej wigilii. Dzieci przygotowały przedstawienie jasełkowe, a rodzice wykazali się dużym zaangażowaniem. Zorganizowali swoim pociechom przepiękne stroje, pomagali w przystrojeniu klasy, nie szczędzili czasu na upieczenie świątecznych ciast. Dziadek jednej z uczennic zrobił z drzewa prawdziwą szopkę betlejemską, która mamy nadzieję posłuży naszej szkole przez wiele lat. Po zakończonych występach, na których wybrzmiewały kolędy bożonarodzeniowe, zasiedliśmy do wigilijnego stołu i degustowaliśmy przeróżne ciasta i ciasteczka. Wieczór upłynął nam w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze.
Dziękuję za wspólnie spędzony czas. Życzę spokojnych, radosnych świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2015 Roku.
                                                                            Barbara Gawliczek-Krząkała

Klasa 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
 

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W KLASIE IA

Dnia 28 października w klasie Ia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem lekcji było wprowadzenie litery D,d na podstawie wyrazu „dom”. Rodzice mieli okazję zobaczyć codzienną pracę swoich pociech, ich zaangażowanie i aktywność. Mam nadzieję, że wszystkim się podobało :)

Klasa 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
 
BEZPIECZNY PIERWSZAK

        Dnia 23 października 2014 roku uczniowie wszystkich klas pierwszych mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Policji, którzy na zaproszenie pani pedagog Ewy Kopel przyszli do szkoły z ważną misją uświadomienia najmłodszym, jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu pieszych i nie tylko. Dzieci dowiedziały się jakie zachowania są bezpieczne, jak również  co może przyczynić się do zagrożenia ich życia lub zdrowia. Uczniowie byli bardzo zdyscyplinowani i z uwagą uczestniczyli w spotkaniu. Zadawali również dużo pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie spotkania przedstawiciele Policji, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych najmłodszych, wręczyli każdemu uczniowi odblask do zawieszenia na tornistrze lub w jakimś innym widocznym miejscu.

Uczniowie byli bardzo zdyscyplinowani i z uwagą uczestniczyli w spotkaniu

Uczniowie z klasy I a zadowoleni z otrzymanych odblasków

BEZPIECZNI NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA!

Na zaproszenie pedagoga szkolnego pani Ewy Kopel odbyła się w dniu 8 października 2014 roku kolejna wizyta przedstawicieli Policji w naszej szkole. Więcej znajdziecie w zakładce imprezy i spotkania.
Panowie policjanci przeprowadzili pogadankę dla wszystkich uczniów naszej szkoły, podczas której porozmawiali z dziećmi na temat tego, jakie to są czyny demoralizujące i jakie zagrożenia mogą wystąpić w codziennym życiu. Spotkanie z policjantami pomoże uczniom radzić sobie w sytuacjach niebezpiecznych, z którymi mogą się spotykać na swojej drodze w czasie roku szkolnego i w wakacje, dzieci będą wiedziały jak reagować i gdzie zwracać się o pomoc!
Zachęcano również uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu. Spotkanie zakończyło się pokazem sztuk walki. Wszystkim bardzo się podobało i mamy nadzieję, że zachęciło do spróbowania aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

POLICJA POLICJA
POLICJA POLICJA
POLICJA POLICJA
POLICJA POLICJA
  POLICJA  
Spotkanie integracyjne klasy 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
Klasa 1a
     

 

 

 

 

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2013/2014

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2012/2013

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2011/2012

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2010/2011

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2009/2010

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2008/2009

Z życia szkoły
Comenius
Projekty
Gazetka szkolna
Sklepik szkolny
Galeria
 
lekcja nieograniczonych mozliwosci
 
MOGĘ JA, MOŻESZ TY – MOŻEMY MY
 
SZKOŁA DOBRYCH POMYSŁÓW
Równy Start w Przyszło?ć
KAPITAŁ LUDZKI
PORTAL MIASTA RYBNIK
Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku