Logo szkoly

Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1
im. Janusza Korczaka w Rybniku

44-200 Rybnik, ul. B. Chrobrego 29, tel/fax 032 4222587
e-mail: jedryb@poczta.onet.pl

biuletyn informacji publicznej
O szkole
Uczniowie
Rodzice
Nauczyciele
Stołówka
Galeria
IMPREZY I SPOTKANIA - ROK SZKOLNY 2012/ 2013
       
Warsztaty profilaktyczne

W dniu 21 maja 2013 roku w szkole odbył się cykl warsztatów profilaktycznych dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Na zaproszenie pani pedagog mgr Ewy Kopel i po zdobyciu przez ni± dofinansowania na ten cel z Urzędu Miasta Rybnik zawitał do nas psycholog Centrum Profilaktyki i Reedukacji „Atelier” z Krakowa, który bardzo sprawnie i interesuj±co przeprowadził zajęcia warsztatowe w czterech grupach. Od godz. 8.00 do 13.00 uczniowie poszczególnych klas zdobywali wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień.

Dla uczniów klas I – III odbyły się warsztaty pod tytułem „Ziołowe perypetie młodych Bylinków – unikaj używek”.
Bylinki zamieszkuj± zakurzone stryszki i mało uczęszczane piwniczki. Lulek i Babka s± przedstawicielami tego uczynnego i pożytecznego rodu ziołowych medyków. Jak nakazuje tradycja, rodzeństwo ma kontynuować zielarski fach swoich przodków. Zanim to nast±pi przechodz± poważny test usamodzielniania się. Niestety niecierpliwo¶ć i zbyt duża pewno¶ć siebie prowadzi Lulka w rejony niebezpiecznych używek. Dzieci wraz z prowadz±cym specjalist± na podstawie historii Lulka dowiedz± się, dlaczego nie warto sięgać po używki, w jaki sposób unikn±ć kontaktu z nimi oraz jak reagować w sytuacji zagrożenia.

Dla uczniów klas IV – VI były to warsztaty nawi±zuj±ce do historii o Kayu i Gerdzie, „Być wolnym – problematyka uzależnień”.
TeraźĽniejszo¶ć promuje naiwne a czasem wręcz utopijne wizje ludzkiej wolno¶ci. Każdy musi być odważny, przebojowy, a co za tym idzie bezkrytyczny. W praktyce oznacza to odwracanie się młodzieży i dzieci od norm moralnych, prawnych, społecznych. Niestety postawom tym nie towarzyszy aspiracja bycia wolnym od alkoholu, narkotyków, przemocy czy Internetu, bowiem staj± się one ¶rodkiem do osi±gnięcia celów natychmiast i bez wysiłku. Osadzona we współczesnych realiach i posługuj±ca się młodzieżowym językiem multimedialna opowieś¶ć porusza drażliwy problem przemocy i używek w ¶rodowisku dojrzewaj±cych osób. Metaforyczne przesłanie warsztatu u¶wiadamia młodzieży zagrożenia oraz w przystępny i absorbuj±cy sposób u¶wiadamia złożono¶ć zjawiska. Pozwala ćwiczyć umiejętno¶ć krytycznego postrzegania ¶wiata, przez co uczy podejmowania życiowych decyzji.

Warsztaty profilaktyczne
Warsztaty profilaktyczne
Warsztaty profilaktyczne
Warsztaty profilaktyczne

Zajęcia otwarte w klasie II a

Dnia 25 kwietnia 2013 w klasie IIa odbyły się zajęcia otwarte, które prowadziła wychowawczyni klasy Pani mgr Barbara Gawliczek-Krząkała. Na lekcję zaproszono rodziców, dyrekcję szkoły i nauczycieli. Głównym celem zajęć było pokazanie pracy uczniów na lekcji, postępów jakie robią w nauce, ich zaangażowania i dużej aktywności (nie tylko kiedy są zaproszeni goście, ale również podczas codziennych zajęć). Dzieci pracowały w grupach, więc miały okazję pokazać jak na co dzień dbają o pozytywne relacje, wzajemną życzliwość i szacunek. Lekcja przebiegała w miłej atmosferze wszyscy byli bardzo zadowoleni, a rodzice dodatkowo byli bardzo dumni ze swoich pociech, bo mieli ku temu wiele powodów.

Uczniowie klasy IIa oraz pani Barbara Gawliczek-Krząkała dziękują WSZYSTKIM za poświęcony czas i już dzisiaj zapraszają na kolejne zajęcia, a o ich terminie powiadomią w odpowiednim czasie.

Zajęcia otwarte
Zajęcia otwarte
Zajęcia otwarte
Zajęcia otwarte
Zajęcia otwarte
Zajęcia otwarte
   
Międzyszkolny Turniej Klas Integracyjnych pod hasłem „Bawmy się razem”
Dnia 24 kwietnia 2013r w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Klas Integracyjnych pod hasłem „Bawmy się razem” zorganizowany i przeprowadzony przez Jolantę Chrobok i Beatę Błońską – Juzek.  Temat konkursu - „W krainie baśni Andersena”.  W turnieju wzięli udział uczniowie z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej nr 34. Gościem specjalnym był H. Ch. Andersen, który przygotował dla dzieci wiele ciekawych zadań i konkurencji. Zwycięzcami w tym turnieju zostali nasi zaproszeni goście z SP 34, którzy oprócz nagród rzeczowych otrzymali puchar. Gratulujemy! 
TURNIEJ
TURNIEJ
TURNIEJ
TURNIEJ
TURNIEJ
TURNIEJ
TURNIEJ
TURNIEJ
Oj, działo się w środę na sali gimnastycznej!

13 marca na sali odbył się Wielki Turniej Piłkarski dla klas 4-6 przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn. Regulamin omówił i pierwsze mecze sędziował pan Marcin Gąsiorowski. Porządku pilnowały i udzielały pomocy medycznej pani Gabrysia Szweda i Mariola Reclik, a kolejne mecze sędziował nasz absolwent Piotrek. Turniej rozgrywano systemem brazylijskim. Były cudowne bramki, wspaniałe obrony, karne i samobóje. Była też dobra zabawa, gromki doping, a czasami łzy po przegranej. Turniej wygrała drużyna Snow Kids z VI a z Marcelem z V b, drugie miejsce wywalczyli FC Pro Koksy z IV a, a na trzecim miejscu uplasował się Troll Team z V a. Wszystkim gratulujemy, a szansa na odegranie się będzie na wiosnę.

 
 
MAM TALENT DO ŻARTU
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
MAM TALENT
"MAGIC CHRISTMAS SONG"

Dnia 19 grudnia o godzinie 9.50 zaczęło się! Dla koneserów muzyki i pięknego śpiewu prawdziwa uczta. Cała Jedynka kołysała się w rytm świątecznych piosenek, nie tylko kolęd… po angielsku!
Każda z klas miała okazję wykazać się na polu wokalno -artystycznym i pokazać co potrafią ich struny głosowe…
 WYKONAWCY BYLI REWELACYJNI !
Nie tylko ich śpiew, ale też i pomysły na aranżację piosenek były zaskakujące!
Jury miało bardzo trudne zadanie, ale po ciężkich i burzliwych obradach
I MIEJSCE W KATEGORII 1-3 ZAJĘŁA KLASA3A,
A  W KATEGORII 4-6 KLASA 6I,
WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI KLASA 2A I 5A.
Ale gdyby komuś tych wrażeń było mało to musimy napisać o trzeciej części konkursu gdzie śpiewali nasi nauczyciele… i dyrektor.
Tutaj bezkonkurencyjni byli WSZYSCY:
„THREE CHRISTMAS TREES” w składzie: pani Marylka, pani Pedagog, pani Reclik
oraz soliści:
Pani Szweda, Pan Dyrektor
 Gratulujemy im pięknych wokali i odwagi!!!!
Bierzmy z nich przykład jak się powinno bawić!
Jedyneczka tak się rozbawiła i rozśpiewała, że już dziś mówimy:
 SZYKUJCIE SIĘ NA PRZYSZŁY ROK!!!!
Oczywiście wszystkim uczestnikom, widowni oraz sponsorom bardzo dziękujemy!
Bez Was nie byłoby przedświątecznych przyjemności!
Pozdrawiamy
Organizatorzy
Romana Rożek i Agnieszka Kolarczyk

MAGIC CHRISTMAS SONG
MAGIC CHRISTMAS SONG
MAGIC CHRISTMAS SONG
MAGIC CHRISTMAS SONG
MAGIC CHRISTMAS SONG
MAGIC CHRISTMAS SONG
MAGIC CHRISTMAS SONG
MAGIC CHRISTMAS SONG
MAGIC CHRISTMAS SONG
MAGIC CHRISTMAS SONG
MAGIC CHRISTMAS SONG
MAGIC CHRISTMAS SONG
MAGIC CHRISTMAS SONG
MAGIC CHRISTMAS SONG
'Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Pożarniczej i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym"

Dnia 15 listopada 2012 roku odbył się w naszej szkole „MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ I BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM”zorganizowany przez Panie: mgr Barbarę Gawliczek-Krząkała i mgr Elżbietę Dworowy. W konkursie wzięło udział 12 szkół podstawowych. Szkoły reprezentowane były przez 3-osobowe drużyny, których zadaniem było odpowiedzieć na wylosowane pytanie za 1, 2 lub 3 punkty. Ponadto uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy oraz musiały wykazać się znajomością znaków drogowych. Na konkurs zaproszono rybnickie służby mundurowe: Policję, Straż Miejską i Straż Pożarną. Każda z wymienionych służb zaprezentowała swoje wozy bojowe:)
Zwycieżcami konkursu została drużyna z SP 27, drugie miejsce zajęła Społeczna Szkoła Podstawowa a trzecie uczniowe naszej szkoły.
Konkurs objęty był Honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika – pana Adama Fudali, który ufundował statuetkę dla zwycięzkiej szkoły.

KONKURS KONKURS KONKURS< KONKURS
KONKURS KONKURS KONKURS KONKURS
KONKURS KONKURS KONKURS KONKURS
KONKURS KONKURS KONKURS KONKURS
Dyskoteka z Okazji Dnia Chłopca
DYSKOTEKA DYSKOTEKA    
Ogólnopolski Zlot Szkół im. Janusza Korczaka w Kielcach

W dniach 17 i 18 września przedstawiciele samorządu wraz z opiekunem uczestniczyli w Ogólnopolskim Zlocie Szkół im. Janusza Korczaka w Kielcach. W spotkaniu udział wzięło 126 uczniów z 63 szkół z całej Polski. Podczas tych dwu dni uczniowie wysłuchali wykładów dotyczących Janusza Korczaka, współczesnego wychowania i wartości. Wzięli udział w warsztatach muzycznych i plastycznych. Pod kierunkiem przewodników świętokrzyskich zwiedzili najważniejsze zabytki Kielc. Obejrzeli występy artystyczne uczniów z Miejskiego Domu Kultury i wspólnie wykonali pieśń „Ach świętokrzyskie”. Zlot był świetnie zorganizowany i wszyscy uczestnicy czekają na następny.

ZLOT
ZLOT

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2013/2014

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2012/2013

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2011/2012

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2010/2011

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2009/2010

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2008/2009

Z życia szkoły
Comenius
Projekty
Gazetka szkolna
Sklepik szkolny
Galeria
 
MOGĘ JA, MOŻESZ TY – MOŻEMY MY
 
SZKOŁA DOBRYCH POMYSŁÓW
Równy Start w Przyszło?ć
KAPITAŁ LUDZKI
PORTAL MIASTA RYBNIK
Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku