Logo szkoly

Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1
im. Janusza Korczaka w Rybniku

44-200 Rybnik, ul. B. Chrobrego 29, tel/fax 32 4222587
e-mail: jedryb@poczta.onet.pl

GODŁO

biuletyn informacji publicznej
O szkole
Uczniowie
Rodzice
Nauczyciele
Stołówka
Galeria
IMPREZY I SPOTKANIA - ROK SZKOLNY 2019 / 2020
   

DZIEŃ MATKI

Dzisiaj Dzień Matki - uczennice i uczniowie klasy Ib składają życzenia swoim Mamusiom.

DZIEŃ MATKI

/26 maja 2020 r./

PIERWSZAKI NAMAWIAJĄ DO OSZCZĘDZANIA WODY!

Woda – to bardzo ważny temat, którym zainteresowały się Pierwszaki z kl. Ib. Na zajęciach dowiedzieli się,  że średnio w Polsce każdy z nas zużywa w codziennym życiu około 150 litrów wody na dobę. Jest to znacznie mniej niż w wielu innych krajach europejskich czy Stanach Zjednoczonych. Jesteśmy jednak w znacznie gorszej sytuacji, gdyż Polska ma zasoby wodne porównywalne z Egiptem. Mamy najmniej wody spośród wszystkich krajów europejskich i amerykańskich, a także w porównaniu z Afryką Środkową czy południową i środkową Azją. Mieszkańcy niektórych regionów Polski już borykają się w praktyce z niedoborami wody, większość jednak ma przez cały czas wodę w kranie, a jedynym ważnym argumentem przemawiającym za jej oszczędzaniem są rachunki. Dlatego, przygotowali plakaty zachęcające do jej oszczędzania.

SP1 RYBNIK KLASA 1b SZANUJ WODĘ

SP1 RYBNIK kllasa 1b

Pełna galeria po kliknięciu w link

/28 kwietnia 2020 r./

UCZNIOWIE KLASY IB BAWIĄ SIĘ W TEATR

Tydzień zajęć poświęcony teatrowi, uczennice i uczniowie klasy Ib zakończyli bawiąc się w twórców lalek teatralnych. Wszyscy zrobili piękne kukiełki.  Rafał jako jedyny wykonał pacynkę. Zabawa była przednia!

TEATR SP 1 RYBNIK

SP1 RYBNIK klasa 1b

Pełna galeria po kliknięciu w link

/28 kwietnia 2020 r./

PRIMA APRILIS W KLASIE IB

Jak na ten dzień przystało w klasie I b  było bardzo wesoło. Dzieci z pomocą rodziców przygotowały przebrania. Zadaniem pozostałych było rozpoznanie koleżanki  lub kolegi. Zabawy było co niemiara.

SP1 RYBNIK klasa 1b

SP1 RYBNIK PRIMA APRILIS

Pełna galeria po kliknięciu w link

/2 kwietnia 2020 r./

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W KLASIE IB

Uczennice i uczniowie klasy I b powitali Wiosnę budząc biedronki z zimowego snu.

Klasa 1b

Bieddronki SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/2 kwietnia 2020 r./

POWER

           Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. J. Korczaka w Rybniku przystąpiła do projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego ze środków PO WER. Pierwsze wzięły w nim udział pani Ewa Ziętek, nauczyciel logopedii i zajęć rewalidacyjnych oraz pani Agnieszka Paduszek, nauczycielka muzyki i zajęć rewalidacyjnych. Pojechały one do Torrejon de Ardoz (niedaleko Madrytu) by obserwować pracę hiszpańskich nauczycieli oraz zapoznać się z tamtejszym systemem oświaty.
            Obserwacje miały miejsce we wspaniałej szkole Colegio JABY, która obejmuje wszystkie etapy edukacji. Nauczycielki miały okazję brać udział w obserwacji zajęć w żłobku, przedszkolu oraz dwustopniowej szkole podstawowej.
            W czasie pobytu miałyśmy okazję brać udział w różnorodnych zajęciach. Nasi wspaniali opiekunowie zadbali byśmy nie nudziły się ani przez chwilę. Miałyśmy okazję pouczyć się programowania, wziąć udział w zajęciach terapeutycznych oraz logopedycznych w przedszkolu
i w szkole czy poobserwować pracę w żłobku. Bardzo ciekawe były zajęcia z muzyki, na których pani Paduszek śpiewała razem z dziećmi oraz zajęcia w klasach drugich, które odbywały się w znaczącej części po angielsku. Wspaniałą pracę w szkole sprawuje pedagog, z którym kontaktu uczniowie szukają nawet na przerwach. Prowadzi on również lekcje etyki oraz doradztwo zawodowe, co również miałyśmy okazję zobaczyć. Stworzył w szkole również grupę wsparcia, na której przedstawiciele klas pomagają sobie w rozwiązywaniu problemów i konfliktów występujących między uczniami.
            W szkole, która jest dwujęzyczna dużo zajęć odbywa się po angielsku co znacznie ułatwiło nam kontakt zarówno z uczniami, jak i gronem pedagogicznym, które przyjęło nas bardzo ciepło
i starało się pomóc nam na każdym kroku. Ciekawe jest również rozwiązanie kwestii podręczników, które są w formie elektronicznej ponieważ każdy uczeń i nauczyciel ma iPad, a klasy wyposażone są w Smart TV.
            Szkoła, w której byłyśmy dużo uwagi poświęca zaangażowaniu rodziców w proces edukacji. Kilka razy w tygodniu odbywają się zajęcia dla różnych klas na które przychodzą rodzice i pomagają uczniom w realizacji trudniejszych zadań.
            Obserwacja zajęć w hiszpańskiej szkole pozwoliła mi inaczej spojrzeć na rolę pomocy multimedialnych w procesie edukacji. Dzięki naszym opiekunom sama zaczęłam korzystać z wielu programów i aplikacji, które znacznie ułatwiają mi pracę(ponieważ łatwiej tworzy mi się pomoce dydaktyczne), a uczniom sprawiają wiele przyjemności. Było to naprawdę ciekawe doświadczenie, które wpłynie na mój sposób pracy terapeutycznej. Swoją wiedzą dzielimy się również z koleżankami z pracy- Ewa Ziętek.
            Projekt „Rozwój nauczyciela warunkiem rozwoju ucznia” jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

PO WER  SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/21 luty 2020 r./

DAMY I RYCERZE

W środę na szkolnych korytarzach można było zobaczyć dziewczynki w długich sukniach, chłopców z hełmami i mieczami. To klasa 5a przygotowywała się do turnieju rycerskiego. Na lekcji historii omawiają aktualnie średniowiecze, rozmawiają o charakterystycznych stanach - duchowieństwie, mieszczanach, chłopach i rycerstwie. I właśnie na ostatniej lekcji odegrali turniej rycerski, poznali zwyczaje; rzucanie rękawicy, narzucanie nałęczki, pasowanie na rycerza, darowanie kokardy, pojedynki rycerskie. Wszyscy dobrze się bawili i na pewno na długo zapamiętają zdobyte informacje.

DAMY I RYCERZE SP1

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/30 stycznia 2020 r./

JASEŁKA W KLASIE IA

Dnia 13 grudnia 2019r. klasa I A wraz z wychowawczyniami: Jolantą Chrobok i Beatą Błońską - Juzek zaprosiła na Jasełka i wspólne kolędowanie  dzieci z  Przedszkola nr 1. Zaś 16 grudnia 2019r po południu  Jasełka wystawiono na zebraniu dla Rodziców oraz innych zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Po Jasełkach w świątecznych nastrojach wszyscy zasiedli do słodkiego stołu przygotowanego przez rodziców.

KASEŁKA SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/17 grudnia 2019 r./

PROGRAM PROFILAKTYCZNY ARCHIPELAG SKARBÓW

W dniach 9 – 10 grudnia 2019 roku uczniowie klas VII naszej szkoły uczestniczyli w programie profilaktycznym Archipelag skarbów. W ramach tego programu odbyło się również spotkanie dla nauczycieli oraz dla rodziców w/w uczniów. Wszystkie spotkania odbywały się na terenie SP nr 9 w Rybniku, której uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli również w realizacji Archipelagu skarbów. Program Archipelag Skarbów porusza szeroki zakres tematów istotnych z punktu widzenia nastolatka. Jest zbudowany wokół kluczowych tematów dotyczących czasu dojrzewania. Odwołuje się do świata wartości opartego na pragnieniu trwałego szczęścia i prawdziwej miłości. Program wskazuje na istotną rolę przyjaźni w osiągnięciu omawianych celów poprzez wspieranie równomiernego rozwoju relacji między nastolatkami. W warstwie profilaktycznej bazując na modelu zintegrowanym, program skutecznie oddziałuje w obszarze ograniczania ryzyka przemocy, uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze, uzależnienia behawioralne), ograniczania ryzyka depresji i wspierania odpowiedzialnego podejścia do sfery seksualności. Program wspiera młodzież w poznawaniu i akceptacji siebie, wzmacnia kompetencje w zakresie asertywności oraz zachęca młodzież do pozytywnego spojrzenia na istotne z punktu widzenia psychologii rozwojowej obszary: złość, zakochanie, właściwe przeżywanie okresu dojrzewania, wspieranie rozwoju moralnego i kształtowania hierarchii wartości, tworzenie klimatu dla koleżeństwa, przyjaźni oraz szacunku dla człowieka.

SP1 RYBNIK Archipelag Skarbów

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/17 grudnia 2019 r./

MARATON PISANIA LISTÓW

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. W nocy z 29 na 30 listopada w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  nr 1 imienia  Janusza Korczaka uczniowie klas: 7a, 7c oraz 8b wzięli udział w tej szczytnej akcji  zorganizowanej przez  Amnesty International
Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W listach upominamy się o poszanowanie praw człowieka, o wolność,  o możliwość decydowania o swoim życiu
Podczas Maratonu 2019 pisaliśmy listy ws. młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane. Osoby te pochodzą z Nigerii, Chin, Egiptu, Białorusi, Grecji, Iranu, Sudanu, Meksyku oraz z Filipin
Relacja Iwana Machovskiego: W dniu 29.11.19 część naszej klasy wybrała się na noc w szkole. Spotkanie się zaczęło o 20:00. Przyszliśmy do klasy i na początku zaczęliśmy pisać listy. Było to bardzo ciekawe, bardzo mnie wzruszyła historia o Yasaman Aryani którą walczyła przeciwko przymusowego noszenia hudżabu. Po tym jak napisaliśmy listy, mogliśmy zamówić sobie jedzenie oraz panie puszczały nam filmy. Kiedy było już późno poukładaliśmy materacy i część osób poszła spać, a część rozmawiała między sobą albo oglądała film. Rano o 7:30 po nas przyjechali rodzice i zabrali nas do domu. Bardzo mi się podobała noc w szkole.
Towarzyszyły nam nasze nauczycielki p. Bogumiła Michalewska, p. Ewa Ziętek i p. Marta Zinkowska

MARATON PISANIA LISTÓW SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/12 grudnia 2019 r./

KAROLINKA 2019

W dniu 4 rudnia 2019roku wraz z całą klasą mieliśmy okazję uczestniczyć w konkursie śpiewów śląskich „Karolinka”. Jak co roku reprezentowały nas koleżanki z naszej klasy Matylda i Laura. O godzinie 11.30 cała klasa zebrała się przed szkołą i pieszo wyruszyliśmy do „Przygody”. Oprócz nas byli tam również uczniowie z innych szkół- sala była wypełniona po brzegi. Konkurs rozpoczął się pokazem tańca ludowego. Następnie soliści, duety i grupy prezentowały pieśni śląskie. Występy były bardzo ciekawe i na wysokim poziomie. Każdy był nagrodzony gromki brawami. Były też konkursy dla publiczności podczas których dobrze się bawiliśmy. Atmosfera była wspaniała, doping publiczności był bardzo głośny. Po dwóch godzinach zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Impreza była tym bardziej udana, ponieważ Matylda zdobyła Grand Prix, a Laura zajęła III miejsce.
GRATULACJE DLA NASZYCH KOLEŻANEK!
Klasa 7a wraz z wychowawczynią Panią Michalewską

KAROLINKA 2019 SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/10 grudnia 2019 r./

WZRUSZAJĄCA HISTORIA NEMECZKA-LAPBOOK W 5A

Piątoklasiści, pracując nad teczką na podstawie Chłopców z Placu Broni, mimochodem zdobywali wiedzę n/t utworu. Mniej lub bardziej  zadowoleni, musieli sporo czasu poświęcić na ich przygotowanie. Cenne również jest to, iż wykazali się ogromną pomysłowością.
Budapeszt uczcił fikcyjnych bohaterów powieści, budując na ich cześć pomnik, o czym mógł się przekonać jeden z uczniów-Marcin. Zainspirowany lekturą, miał okazję zobaczyć utrwalone w przestrzeni publicznej postaci chłopców, co również zaprezentował w lapbooku.
Efekty pracy 5A  można zobaczyć w galerii.

SP1 RYBNIK LAPBOOK 5a

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/9 grudnia 2019 r./

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI

W dniu 29 listopada 2019 roku ponownie zawitała do szkoły Policja. Tym razem pani pedagog zaprosiła do uczniów klas pierwszych pana dzielnicowego Macieja Zarta.
Pan dzielnicowy sprawdzał wiedzę uczniów na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz przypomniał im o obowiązujących zasadach poruszania się po drodze. Wspomniał również o ważnych numerach alarmowych, których znajomość jest potrzebna w sytuacjach zagrożenia. Szczególną uwagę zwrócił na właściwe zachowania się dzieci w sytuacjach, kiedy zaczepia ich lub o coś prosi nieznajoma osoba.
Na zakończenie dzieci otrzymały odblaskowe opaski na rękę, żeby były lepiej widoczne w ruchu ulicznym. Zrobiły sobie również pamiątkowe zdjęcie z panem dzielnicowym.

SPOTKANIE Z POLICJĄ SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/4 grudnia 2019 r/

POGADANKA WŚRÓD UCZNIÓW KLAS II – VII Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI

Dnia 22 listopada 2019 roku na zaproszenie pedagoga szkolnego pani Ewy Kopel do szkoły na pogadanki wśród uczniów klas II – VII przyszła pani aspirant Angelika Strzebinczyk z Policji. Wśród uczniów klas II – IV została poruszona tematyka bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, właściwych zachowań w kontaktach z obcymi, uczniowie zobaczyli krótki film o niebezpieczeństwach czyhających w Internecie i dowiedzieli się, jak prawidłowo zachowywać się w przypadkach cyberprzemocy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogadance i mieli dużo pytań do prowadzącej ją pani.
Na spotkaniu z uczniami kl. V – VII pani Policjantka podjęła kwestie odpowiedzialności karnej osób nieletnich wobec prawa, zapoznała uczniów z zachowaniami świadczącymi o demoralizacji  oraz ze środkami wychowawczymi, poprawczymi stosowanymi przez Sąd wobec nieletnich. Uczuliła uczniów na wiele zachowań szkodzących ich zdrowiu oprócz środków uzależniających ( np. spożywanie energetyków) oraz zachowań zagrażających nietykalności cielesnej innych osób. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z wielkim zainteresowaniem.
Pani aspirant zwróciła, w obu grupach wiekowych, szczególną uwagę na to, że o bezpieczeństwo uczniów, w pierwszej kolejności, powinni również zadbać oni sami, ponieważ w wielu wypadkach, to oni podejmują działania zagrażające ich własnemu bezpieczeństwu. Na zakończenie uczniowie klas starszych nagrodzili prowadzącą pogadankę oklaskami.

SPOTKANIE Z POLICJĄ SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/27 listopada 2019 r/

MIĘDZYNARODOWE SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI RYBNICKIEJ JEDYNKI

MIĘDZYNARODOWE SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI RYBNICKIEJ JEDYNKI
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku rozpoczęła wraz z nowym rokiem szkolnym realizację 2 projektów międzynarodowych. Nauczyciele wezmą udział w zagranicznych szkoleniach i obserwacjach lekcji w ramach programu PO WER i realizują projekt w ramach programu SWATKA.

Pogrram PO WER pn. Rozwój nauczyciela warunkiem rozwoju ucznia zakłada 9 mobilności pracowników szkoły celem obserwacji pracy na stanowisku nauczyciela w szkołach w Torrejon de Ardoz (koło Madrytu) oraz łotewskim Daugavpils. Dodatkowo 5 nauczycieli weźmie udział w kursach i szkoleniach z zakresu kompetencji miękkich, metodyki, dydaktyki, robotyki i kodowania oraz językowym. Koordynatorka tego projektu Bogumiła Michalewska 11 listopada odbyła spotkanie w jednej ze szkół partnerskich. - Podczas wizyty przygotowawczej ustalono z koordynatorką ze szkoły hiszpańskiej program pobytu, wstępny harmonogram zajęć obserwowanych przez naszych nauczycieli zajęć tj. muzyki, logopedii, nauczania wczesnoszkolnego oraz pracy pedagoga i nauczycieli wspomagających pracę z uczniem ze specjalnymi potrzebami. Nasz hiszpański partner pomógł nam także zarezerwować zakwaterowanie w niedużej odległości od szkoły. - podsumowuje wyjazd koordynatorka z rybnickiej Jedynki.  Projekt potrwa do marca 2021 r. a jego całkowita wartość to blisko 20 000€. Całość jest finansowana ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Program Swatka prowadzą Fundacja Edukacja dla Demokracji oraz Laboratorium Edukacji Obywatelskiej „Poszuk”. W sierpniu obie instytucje zorganizowały dla nauczycieli pracujących z młodzieżą w wieku 11-16 lat warsztaty polsko-ukraińskie we Lwowie. Ich celem było nawiązanie współpracy między szkołami z Polski i Ukrainy. Uczestniczka tego spotkania, p. Marta Zinkowska obecnie realizuje działania związane z jego realizacją ze szkołami z okolic Ługańska oraz Oleksandriwki. Ze względu na dużą odległość dzielącą nasze szkoły, koordynatorzy zdecydowali się na kontakt internetowy, mailową wymianę informacji oraz wspólne redagowanie gazetek szkolnych przybliżających funkcjonowanie szkoły, miasta i życie codzienne uczniów obu szkół.

PO WER RYBNIK SP1

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/20 listopada 2019 r/

SMACZNE, ZDROWE, KOLOROWE, CZYLI  IB  ROBI  KANAPKI

8 listopada uczniowie klasy 1b samodzielne przygotowali pyszne śniadanie z przyniesionych ze sobą produktów.
Dzieci dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych należy dokładnie umyć ręce i założyć fartuszki. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym wszyscy przystąpili do przygotowania stanowisk pracy i zabrali się do pracy.
       Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonali doskonale. Kanapki były nie tylko smaczne i zdrowe, ale też pięknie ozdobione.
       Pierwszaki przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków oraz rozwijały kreatywność i wyobraźnię.

KANAPKI W SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/8 listopada 2019 r/

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH Z PRAWNIKAMI W RAMACH „TYGODNIA KONSTYTUCYJNEGO” 

W naszej szkle odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z prawnikami w ramach „Tygodnia Konstytucyjnego” organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. 
W ramach spotkań prawnicy – sędziowie, adwokaci, radcowie prawni, prokuratorzy, notariusze, komornicy, pracownicy organizacji pozarządowych, pracownicy naukowi, a także aplikanci i studenci prawa – przeprowadzą lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli w szkołach w całej Polsce.  Naszą szkołę odwiedziły Anna Piotrowska oraz Paulina Kościelna-Wita, obie to Panie Adwokat
W tym roku dużo było o wolności słowa oraz znaczeniu i zagrożeniach związanych z tzw. mową nienawiści. Celem spotkania jest by wyposażyć uczniów w narzędzia, umożliwiające im rozpoznanie tego zjawiska i skuteczną obronę przed nim.
Organizatorem spotkania była Bogumiła Michalewska, nauczyciel Wiedzy o społeczeństwie
 Poniżej relacje uczestniczek spotkania.

25 października na lekcje przyszła do nas Pani Adwokat. Opowiadała nam o hejcie, o tym jak wpływa na ludzi. Za przykład podała historie chłopaka który popełnił samobójstwo bo w szkole śmiali się z niego przez to jak się ubierał, nie uzyskał pomocy od nikogo. Na koniec ustalaliśmy kodeks naszej klasy, każdy mógł coś do niego dodać. Podsumowując myślę że spotkanie było potrzebne i pomogło niektórym bardziej zrozumieć co to jest hejt.
Relacja :Wiktoria Frejek

Spotkanie z Panią Prawnik dotyczyło Konstytucji Rzeczypospolitej Polski. Dowiedzieliśmy się co to jest Konstytucja, co zawiera i jakie ma znaczenie. Zostały nam przedstawione prawa i obowiązki obywateli. Dyskutowaliśmy o tym, czy ludziom jest potrzebna Konstytucja i co wnosi w ich życie. Pracując w grupach, utworzyliśmy konstytucję dla swojej wyspy. Spotkanie było wartościowe i pouczające oraz przebiegło w miłej atmosferze.
Relacja: Marta Ottlik

SP1 RYBNIK TYDZIEŃ KONSTYTUCYJNY

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/5 listopada 2019 r/ .

,,W PUSTYNI I W PUSZCZY”- LAPBOOK NA LEKCJI POLSKIEGO W KLASIE 6A

Uczniowie spisali się na medal! Zrozumieli ideę lapbooka i przygotowali w pomysłowej formie teczki tematyczne n/t lektury. Ogromny wkład pracy, jaki włożyli w przygotowanie, okazał się niezwykle cenny- lekcje były ciekawsze, a uczniowie zaangażowani, a poziom niektórych prac zaskakuje. Zapraszamy do galerii.

SP1 RYBNIK LAPBOOK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/30 października 2019 r./

PATROL MATEMATYCZNY - ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

4 października w ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbył się w naszej szkole Patrol Matematyczny. Zadaniem było sprawdzenie stopnia opanowania tabliczki mnożenia w klasach 3-8. Z klasy piątej zostali wybrani eksperci tabliczki mnożenia, którzy sprawdzali jej znajomość u swoich kolegów. Chętny uczeń losował 4 działania i miał 3 minuty czasu na rozwiązanie. Jeżeli rozwiązał poprawnie otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Klasa 3a i 4b wraz z wychowawczyniami p. Barbarą Gawliczek-Krząkałą oraz Izabelą Łapetą  wybrały się do miasta, aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród znanych Rybniczan. Dzieci odwiedziły Starostwo Powiatowe, gdzie tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskał wice Starosta Powiatu Rybnickiego dr Marek Profaska. Pomyślnie egzamin zadał również poseł na Sejm RP pan Marek Krząkała, radny Miasta Rybnika Łukasz Kłosek, naczelnik Urzędu Skarbowego Ireneusz Lepiarczyk, jego zastępca Witold Pośpiech oraz pani kierownik Justyna Ogorzałek. Uczniowie odwiedzili Starszego Cechu Małej i Średniej Przedsiębiorczości pana Wojciecha Pfeifera, księgarnię Orbita gdzie egzamin zdał jej właściciel Jan Grzonka, kwiaciarnię Dziwoki – Ryszka, a także Bank Pekao S.A.
Do egzaminu przystąpili również przypadkowo spotkani ludzie.

Nasza szkoła po raz drugi brała udział w tym wydarzeniu…….:):)
Do zobaczenia za rok!

PATROL MATEMATYCZNY RYBNIK SP1

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/27 października 2019 r./

KONFERENCJA PROFILAKTYCZNA

Dnia 22 października 2019 roku młodzież klas ósmych naszej szkoły wzięła udział w konferencji profilaktycznej podsumowującej działania MKRPA w Rybniku wśród uczniów zeszłorocznych klas VII i VIII „Przyszłość zależy od dzisiaj”. W trakcie konferencji odbyły się prelekcje dotyczące uzależnień, odpowiedzialności karnej nieletnich oraz podsumowanie działań profilaktycznych w szkołach.
W ramach tych działań młodzież naszej szkoły wzięła również udział w konkursie literacko – plastycznym „ Dalej od alkoholu – bliżej marzeń”. Uczeń kl. VIII b naszej szkoły Borys Śmieja otrzymał wyróżnienie i upominek za swoją pracę plastyczno – literacką, którą można zobaczyć w załączonym materiale fotograficznym. Koordynatorem działań w ramach prowadzonych działań profilaktycznych na terenie szkoły był pedagog szkolny. Zajęcia profilaktyczne będą kontynuowane w ramach programu „Przyszłość zależy od dzisiaj”, w bieżącym roku szkolnym, również wśród uczniów obecnych klas siódmych.

KONFERENCJA

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/25 października 2019 r./

JEDYNKA KODUJE/PROGRAMUJE W RAMACH #CodeWeek2019

W dniach 7.10.2019 – 11.10.2019 uczniowie klas: 6a, 6b, 6c, 7a, 7b, 7c, 8a, 8b oraz uczestnicy kółka komputerowego  - 160 osób aktywnie i kreatywnie uczestniczyło w EUROPEJSKIM TYGODNIU KODOWANIA. Uczniowie, w zależności od wieku i umiejętności doskonalili umiejętność programowania w języku Scratch, kodowania na platformie code.org i allcancode oraz pisania programów w języku Java Script i C++. Uczestnicy kółka informatycznego programowali ozobot’y, aby wykonywały polecenia zgodnie z przyjętymi instrukcjami i warunkami. Do event’u dołączyła uczennica objęta nauczaniem indywidualny w domu. Wybrana grupa uczniów kontynuowała kodowanie na domowych zasobach sprzętowych i zaangażowała w pracę rodziców.

CODE WEEK 2019 SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/20 października 2019 r./

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

W dniu 7 października 2019 roku w ramach praktyk studenckich nadzorowanych przez pedagoga szkolnego odbyły się na terenie szkoły zajęcia profilaktyczne w wybranych klasach. Klasa VII a i VII b miała zajęcia dotyczące asertywności i umiejętności zastosowania zachowań asertywnych na co dzień. Uczniowie byli zaangażowani w trakcie prowadzenia zajęć, wykazali się aktywnością oraz mieli okazję odegrać scenki sytuacyjne wykorzystując praktyczne zastosowanie zachowań asertywnych zamiast agresywnych.
W klasie VIII a odbyła się lekcja na temat uzależnień. Uczniowie przypomnieli sobie co może uzależniać, zastanowili się nad tym, z jakich powodów człowiek sięga po używki, jakie są alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego i dlaczego nie warto …

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE SP1 RYBNIK

IMPREZY I SPOTKANIA SP1 RYBNIK

Pełna galeria po kliknięciu w link

/9 października 2019 r./

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2018/2019

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2017/2018

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2016/2017

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2015/2016

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2014/2015

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2013/2014

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2012/2013

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2011/2012

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2010/2011

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2009/2010

- Archiwum - Imprezy i spotkania - rok szkolny 2008/2009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z życia szkoły
Comenius
Projekty
Gazetka szkolna
Sklepik szkolny
Galeria
 
MOGĘ JA, MOŻESZ TY – MOŻEMY MY
 
SZKOŁA DOBRYCH POMYSŁÓW
Równy Start w Przyszło?ć
KAPITAŁ LUDZKI
PORTAL MIASTA RYBNIK
Szkola Podstawowa z Oddzialami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku